Automobilka Škoda se dohodla s odbory, stávka je u konce

Vyjednávací tým firmy Škoda Auto a odboroví předáci z naší největší automobilky oznámili, že dospěli k dohodě o růstu mezd zaměstnanců firmy po další dva roky. Výsledek je sice na hony vzdálen od původních požadavků obou stran, přesto jej oba tábory považují za svůj úspěch.

Odboráři vyjednali pro své kolegy růst tarifních platů o deset procent s platností od 1. 4. 2007. Tento nárůst bude platný až do 31. 12. 2008, kdy vyprší nová kolektivní smlouva. Automobilka se dále zavázala vyplatit každému zaměstnanci bonus za dobrý hospodářský výsledek loňského roku ve výši 10 000 Kč.

V příštím roce pak zaměstnanci dostanou jednorázový bonus ve výši 2 500 Kč a současně bude zvýšen příspěvek na důchodové pojištění ze současných 300 Kč na 500 Kč. Automobilka se také zavázala, že i v příštím roce vyplatí odměny za budoucí hospodářský výsledek. Ty se ovšem budou vypočítávat až po jeho zveřejnění. Příjem zaměstnanců se každopádně díky nové kolektivní smlouvě zvedne o 12,7 procenta. K tomu se zvýši i příplatky osobního ohodnocení.

Dohodou o růstu mezd byla definitivně zažehnána možnost pokračování stávky, která automobilku poprvé ochromila v úterý.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků