Automobilka Škoda se dohodla s odbory, stávka je u konce

Vyjednávací tým firmy Škoda Auto a odboroví předáci z naší největší automobilky oznámili, že dospěli k dohodě o růstu mezd zaměstnanců firmy po další dva roky. Výsledek je sice na hony vzdálen od původních požadavků obou stran, přesto jej oba tábory považují za svůj úspěch.

Odboráři vyjednali pro své kolegy růst tarifních platů o deset procent s platností od 1. 4. 2007. Tento nárůst bude platný až do 31. 12. 2008, kdy vyprší nová kolektivní smlouva. Automobilka se dále zavázala vyplatit každému zaměstnanci bonus za dobrý hospodářský výsledek loňského roku ve výši 10 000 Kč.

V příštím roce pak zaměstnanci dostanou jednorázový bonus ve výši 2 500 Kč a současně bude zvýšen příspěvek na důchodové pojištění ze současných 300 Kč na 500 Kč. Automobilka se také zavázala, že i v příštím roce vyplatí odměny za budoucí hospodářský výsledek. Ty se ovšem budou vypočítávat až po jeho zveřejnění. Příjem zaměstnanců se každopádně díky nové kolektivní smlouvě zvedne o 12,7 procenta. K tomu se zvýši i příplatky osobního ohodnocení.

Dohodou o růstu mezd byla definitivně zažehnána možnost pokračování stávky, která automobilku poprvé ochromila v úterý.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků