Automobilka Škoda se dohodla s odbory, stávka je u konce

Vyjednávací tým firmy Škoda Auto a odboroví předáci z naší největší automobilky oznámili, že dospěli k dohodě o růstu mezd zaměstnanců firmy po další dva roky. Výsledek je sice na hony vzdálen od původních požadavků obou stran, přesto jej oba tábory považují za svůj úspěch.

Odboráři vyjednali pro své kolegy růst tarifních platů o deset procent s platností od 1. 4. 2007. Tento nárůst bude platný až do 31. 12. 2008, kdy vyprší nová kolektivní smlouva. Automobilka se dále zavázala vyplatit každému zaměstnanci bonus za dobrý hospodářský výsledek loňského roku ve výši 10 000 Kč.

V příštím roce pak zaměstnanci dostanou jednorázový bonus ve výši 2 500 Kč a současně bude zvýšen příspěvek na důchodové pojištění ze současných 300 Kč na 500 Kč. Automobilka se také zavázala, že i v příštím roce vyplatí odměny za budoucí hospodářský výsledek. Ty se ovšem budou vypočítávat až po jeho zveřejnění. Příjem zaměstnanců se každopádně díky nové kolektivní smlouvě zvedne o 12,7 procenta. K tomu se zvýši i příplatky osobního ohodnocení.

Dohodou o růstu mezd byla definitivně zažehnána možnost pokračování stávky, která automobilku poprvé ochromila v úterý.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků