Automobilka Škoda se dohodla s odbory, stávka je u konce

Vyjednávací tým firmy Škoda Auto a odboroví předáci z naší největší automobilky oznámili, že dospěli k dohodě o růstu mezd zaměstnanců firmy po další dva roky. Výsledek je sice na hony vzdálen od původních požadavků obou stran, přesto jej oba tábory považují za svůj úspěch.

Odboráři vyjednali pro své kolegy růst tarifních platů o deset procent s platností od 1. 4. 2007. Tento nárůst bude platný až do 31. 12. 2008, kdy vyprší nová kolektivní smlouva. Automobilka se dále zavázala vyplatit každému zaměstnanci bonus za dobrý hospodářský výsledek loňského roku ve výši 10 000 Kč.

V příštím roce pak zaměstnanci dostanou jednorázový bonus ve výši 2 500 Kč a současně bude zvýšen příspěvek na důchodové pojištění ze současných 300 Kč na 500 Kč. Automobilka se také zavázala, že i v příštím roce vyplatí odměny za budoucí hospodářský výsledek. Ty se ovšem budou vypočítávat až po jeho zveřejnění. Příjem zaměstnanců se každopádně díky nové kolektivní smlouvě zvedne o 12,7 procenta. K tomu se zvýši i příplatky osobního ohodnocení.

Dohodou o růstu mezd byla definitivně zažehnána možnost pokračování stávky, která automobilku poprvé ochromila v úterý.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků