Automobilka Škoda překonala všechny prodejní rekordy

Česká automobilka Škoda opět ukázala, že umí své vozy dobře prodávat. Za loňský rok prodala celkově 630 032 automobilů, což představuje meziroční nárůst 14,5 procent. Samozřejmostí je pak fakt, že se jedná o nejlepší prodejní výsledek v historii automobilky.

Z celkového počtu pak bylo prodáno na českém trhu 64 306 automobilů, což představuje meziroční nárůst o 1 procento. V západní Evropě se pak prodalo 327 222 vozů, což představuje meziroční nárůst 2,2 procenta.

Ve východní Evropě se pak prodalo 95 032 vozů, což představuje meziroční nárůst 34 procent. Velmi pozitivně rozjela prodeje automobilka i v Číně, kde stihla do konce roku prodat 27 000 vozů.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků