Automobilka Porsche změní svůj název

Německá automobilka Porsche, která se díky své vládě nad Volkswagenem stává opravdu velkým koncernem, mění svůj název. Nemusíte se ovšem obávat, že ze světa zmizí zavedené jméno, obchodně Porsche nepoužívá svůj plný název ani nyní.

Firma, která se nyní oficiálně jmenuje Dr. Ing. H.c. F. Porsche AG, tedy podle plného jména svého zakladatele, bude mít nový název Porsche Automobil Holding SE. V rámci tohoto holdingu bude zavedena divize Porsche AG, která bude mít na starost vlastní automobilku Porsche, o aktivity v koncernu Volkswagen se bude starat přímo vedení celého holdingu.

Nevylučuje se ovšem, že v budoucnu vznikne i druhá divize, která bude mít na starost právě Volkswagen, ve kterém Porsche hodlá dále navyšovat svůj podíl.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků