Automobilka Porsche změní svůj název

Německá automobilka Porsche, která se díky své vládě nad Volkswagenem stává opravdu velkým koncernem, mění svůj název. Nemusíte se ovšem obávat, že ze světa zmizí zavedené jméno, obchodně Porsche nepoužívá svůj plný název ani nyní.

Firma, která se nyní oficiálně jmenuje Dr. Ing. H.c. F. Porsche AG, tedy podle plného jména svého zakladatele, bude mít nový název Porsche Automobil Holding SE. V rámci tohoto holdingu bude zavedena divize Porsche AG, která bude mít na starost vlastní automobilku Porsche, o aktivity v koncernu Volkswagen se bude starat přímo vedení celého holdingu.

Nevylučuje se ovšem, že v budoucnu vznikne i druhá divize, která bude mít na starost právě Volkswagen, ve kterém Porsche hodlá dále navyšovat svůj podíl.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků