Automobilka Porsche změní svůj název

Německá automobilka Porsche, která se díky své vládě nad Volkswagenem stává opravdu velkým koncernem, mění svůj název. Nemusíte se ovšem obávat, že ze světa zmizí zavedené jméno, obchodně Porsche nepoužívá svůj plný název ani nyní.

Firma, která se nyní oficiálně jmenuje Dr. Ing. H.c. F. Porsche AG, tedy podle plného jména svého zakladatele, bude mít nový název Porsche Automobil Holding SE. V rámci tohoto holdingu bude zavedena divize Porsche AG, která bude mít na starost vlastní automobilku Porsche, o aktivity v koncernu Volkswagen se bude starat přímo vedení celého holdingu.

Nevylučuje se ovšem, že v budoucnu vznikne i druhá divize, která bude mít na starost právě Volkswagen, ve kterém Porsche hodlá dále navyšovat svůj podíl.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků