Automobilka Opel oficiálně oznamuje sportovní divizi GSe. Zkratka už ale znamená něco jiného

GSe bude novou podznačkou německého výrobce. Auta s tímto označením budou velmi dobře vybavená a sportovně střižená.

Opel a GSE. Tuhle zkratku už jste určitě viděli, znamenala Grand Sport Einspritzung (nebo také Grand Sport Injection). Mohli jste ho vidět třeba na modelu Monza z 80. let, kde GSE znamenalo třílitrový motor o výkonu 180 koní, pětistupňovou manuální převodovku, pohon zadních kol a samosvorný diferenciál.

Zkratka GSe nyní znamená Grand Sport electric. Podle slov aktuálního šéfa značky Floriana Huettla bude toto označení poukazovat na dynamiku a zábavu za volantem. Opel v tiskové zprávě nepřímo oznámil, že zkratka GSe bude také záležitostí plug-in hybridů. GSe prý umožní zákazníkům lokálně bezemisní jízdu, což poukazuje právě na vozy s tímto druhem pohonu.

Zároveň máme počítat s tím, že vozy budou schopné podávat dobré výkony na německých dálnicích a budou mít také speciálně upravený podvozek. Jen o výbavové linie tedy určitě nepůjde. Čistě elektrických vozů se ale zřejmě bude týkat také, ostatně ve zprávě Opel několikrát zmiňuje designovou studii Manta GSe Elektromod, podle které udělal několik designových prvků pro aktuální modelovou nabídku.

Opel bude mít celé portfolio elektrifikované do roku 2024 a o čtyři roky později chce být v Evropě už jen čistě elektrickou značkou. Zatím nevíme, kdy se označení GSe objeví na sériových modelech a které z nich ho vlastně budou mít.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Diskuze (4) Další článek: Šestikolový VelociRaptor již potřetí! Má 566 koní, 911 N.m a stojí skoro deset milionů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,