Automobilka Nissan směřuje do ztráty a výrazně omezuje výrobu

Japonská automobilka Nissan byla nucena výrazně omezit výrobu ve dvou svých továrnách a to o více než 20 procent. Jak uvádí vedení firmy, automobilka se potýká s malými prodeji jak doma v Japonsku, tak i na významném severoamerickém trhu. Navíc se Nissan v posledních týdnech potýká s kvalitativními problémy, když musel povolat do servisů přes 150 000 vozů pro vadu na brzdových světlech a nyní musela automobilka zastavit ve Spojených státech prodeje některých modelů Altima a Sentra pro nadměrnou spotřebu oleje.

Přestože automobilka Nissan v posledním roce vykázala zisk, již první čtvrtletí letošního roku ukázalo, že ten se nebezpečně snižuje a nelze vyloučit, že se Nissan brzy ponoří do ztráty.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků