Automobilka Nissan směřuje do ztráty a výrazně omezuje výrobu

Japonská automobilka Nissan byla nucena výrazně omezit výrobu ve dvou svých továrnách a to o více než 20 procent. Jak uvádí vedení firmy, automobilka se potýká s malými prodeji jak doma v Japonsku, tak i na významném severoamerickém trhu. Navíc se Nissan v posledních týdnech potýká s kvalitativními problémy, když musel povolat do servisů přes 150 000 vozů pro vadu na brzdových světlech a nyní musela automobilka zastavit ve Spojených státech prodeje některých modelů Altima a Sentra pro nadměrnou spotřebu oleje.

Přestože automobilka Nissan v posledním roce vykázala zisk, již první čtvrtletí letošního roku ukázalo, že ten se nebezpečně snižuje a nelze vyloučit, že se Nissan brzy ponoří do ztráty.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků