Automobilka Nissan směřuje do ztráty a výrazně omezuje výrobu

Japonská automobilka Nissan byla nucena výrazně omezit výrobu ve dvou svých továrnách a to o více než 20 procent. Jak uvádí vedení firmy, automobilka se potýká s malými prodeji jak doma v Japonsku, tak i na významném severoamerickém trhu. Navíc se Nissan v posledních týdnech potýká s kvalitativními problémy, když musel povolat do servisů přes 150 000 vozů pro vadu na brzdových světlech a nyní musela automobilka zastavit ve Spojených státech prodeje některých modelů Altima a Sentra pro nadměrnou spotřebu oleje.

Přestože automobilka Nissan v posledním roce vykázala zisk, již první čtvrtletí letošního roku ukázalo, že ten se nebezpečně snižuje a nelze vyloučit, že se Nissan brzy ponoří do ztráty.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků