Automobilka Nissan směřuje do ztráty a výrazně omezuje výrobu

Japonská automobilka Nissan byla nucena výrazně omezit výrobu ve dvou svých továrnách a to o více než 20 procent. Jak uvádí vedení firmy, automobilka se potýká s malými prodeji jak doma v Japonsku, tak i na významném severoamerickém trhu. Navíc se Nissan v posledních týdnech potýká s kvalitativními problémy, když musel povolat do servisů přes 150 000 vozů pro vadu na brzdových světlech a nyní musela automobilka zastavit ve Spojených státech prodeje některých modelů Altima a Sentra pro nadměrnou spotřebu oleje.

Přestože automobilka Nissan v posledním roce vykázala zisk, již první čtvrtletí letošního roku ukázalo, že ten se nebezpečně snižuje a nelze vyloučit, že se Nissan brzy ponoří do ztráty.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 49 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků