Automobilka MG opět zahájila výrobu

Dlouhé dva roky trvalo, než se znovu spustila výroba známých vozů se značkou MG. Britská klasika se ovšem nevyrábí ve Velké Británii, ale v Číně. Zkrachovalou značku MG a také práva na používání tohoto jména totiž před dvěma roky zakoupila čínská automobilka Nanjin Automobile Corporation, která poměrně dlouho slibovala zahájení výroby.

Tento slib ovšem dlouho nebyl plněn, a tak se začalo spekulovat, že MG se již na silnice nevrátí. Nová produkce bude určena především pro ty světové trhy, kde je MG zavedenou značkou, do budoucna ale Nanjin plánuje prosadit MG i na domácím trhu. Automobilka také plánuje obnovení výroby v bývalém domácím závodě v britském Longbridge.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků