Automobilka MG opět zahájila výrobu

Dlouhé dva roky trvalo, než se znovu spustila výroba známých vozů se značkou MG. Britská klasika se ovšem nevyrábí ve Velké Británii, ale v Číně. Zkrachovalou značku MG a také práva na používání tohoto jména totiž před dvěma roky zakoupila čínská automobilka Nanjin Automobile Corporation, která poměrně dlouho slibovala zahájení výroby.

Tento slib ovšem dlouho nebyl plněn, a tak se začalo spekulovat, že MG se již na silnice nevrátí. Nová produkce bude určena především pro ty světové trhy, kde je MG zavedenou značkou, do budoucna ale Nanjin plánuje prosadit MG i na domácím trhu. Automobilka také plánuje obnovení výroby v bývalém domácím závodě v britském Longbridge.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků