Automobilka MG opět zahájila výrobu

Dlouhé dva roky trvalo, než se znovu spustila výroba známých vozů se značkou MG. Britská klasika se ovšem nevyrábí ve Velké Británii, ale v Číně. Zkrachovalou značku MG a také práva na používání tohoto jména totiž před dvěma roky zakoupila čínská automobilka Nanjin Automobile Corporation, která poměrně dlouho slibovala zahájení výroby.

Tento slib ovšem dlouho nebyl plněn, a tak se začalo spekulovat, že MG se již na silnice nevrátí. Nová produkce bude určena především pro ty světové trhy, kde je MG zavedenou značkou, do budoucna ale Nanjin plánuje prosadit MG i na domácím trhu. Automobilka také plánuje obnovení výroby v bývalém domácím závodě v britském Longbridge.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků