Automobilka Mercury se zmítá v problémech, blíží se její konec?

Táto kvaziluxusní značka spadající pod Ford se ocitla tváří tvář velikému problému, který ji může odsoudit k definitivnímu zániku. Problémem není nic jiného než rapidní pokles prodejů v minulém roce. Navíc Mercury v současnosti plánuje vyrobit jenom jeden nový vůz a to hybridní model Milan.

Když se podíváme na čísla, je vše jasné. Automobilce se minulý rok ve Spojených státech podařilo prodat jenom 180 848 vozidel, což je nejméně od roku 1960. Když si to porovnáme s ostatními velkými automobilkami: Chrysler upustil od značky Plymouth když její prodeje poklesly na hranici 246 tisíc vozidel ročně, GM sa zas zbavil značky Oldsmobile, když vykázala prodej 289 tisíc vozidel ročně. Na těchto příkladech je vidět, že Ford chce značku Mercury aspoň nějaký čas udržet „nad vodou“, analytici však už předpokládají, že Ford se s ní „rozloučí“ do roku 2012. Podle dostupných zpráv se Ford rozhodne klást větší důraz na značku Lincoln.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků