Automobilka Mercury se zmítá v problémech, blíží se její konec?

Táto kvaziluxusní značka spadající pod Ford se ocitla tváří tvář velikému problému, který ji může odsoudit k definitivnímu zániku. Problémem není nic jiného než rapidní pokles prodejů v minulém roce. Navíc Mercury v současnosti plánuje vyrobit jenom jeden nový vůz a to hybridní model Milan.

Když se podíváme na čísla, je vše jasné. Automobilce se minulý rok ve Spojených státech podařilo prodat jenom 180 848 vozidel, což je nejméně od roku 1960. Když si to porovnáme s ostatními velkými automobilkami: Chrysler upustil od značky Plymouth když její prodeje poklesly na hranici 246 tisíc vozidel ročně, GM sa zas zbavil značky Oldsmobile, když vykázala prodej 289 tisíc vozidel ročně. Na těchto příkladech je vidět, že Ford chce značku Mercury aspoň nějaký čas udržet „nad vodou“, analytici však už předpokládají, že Ford se s ní „rozloučí“ do roku 2012. Podle dostupných zpráv se Ford rozhodne klást větší důraz na značku Lincoln.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků