Automobilka Mercury se zmítá v problémech, blíží se její konec?

Táto kvaziluxusní značka spadající pod Ford se ocitla tváří tvář velikému problému, který ji může odsoudit k definitivnímu zániku. Problémem není nic jiného než rapidní pokles prodejů v minulém roce. Navíc Mercury v současnosti plánuje vyrobit jenom jeden nový vůz a to hybridní model Milan.

Když se podíváme na čísla, je vše jasné. Automobilce se minulý rok ve Spojených státech podařilo prodat jenom 180 848 vozidel, což je nejméně od roku 1960. Když si to porovnáme s ostatními velkými automobilkami: Chrysler upustil od značky Plymouth když její prodeje poklesly na hranici 246 tisíc vozidel ročně, GM sa zas zbavil značky Oldsmobile, když vykázala prodej 289 tisíc vozidel ročně. Na těchto příkladech je vidět, že Ford chce značku Mercury aspoň nějaký čas udržet „nad vodou“, analytici však už předpokládají, že Ford se s ní „rozloučí“ do roku 2012. Podle dostupných zpráv se Ford rozhodne klást větší důraz na značku Lincoln.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků