Automobilka Marcos zřejmě zkrachuje, už podruhé

Říká se, že dvakrát nevkročíš do stejné řeky, jenže toto pořekadlo zřejmě neznají ve Velké Británii. Tamní malovýrobce sportovních vozů Marcos je totiž opět před krachem.

Výrobce, který poprvé ukončil výrobu v roce 2000, z důvodu malých prodejů svých sportovních modelů, které pohání osmiválce z Corvetty se totiž z krachu po dvou letech vzpamatoval díky několika věrným, kteří dokázali první hluboké bezvědomí zvrátit.

Jenže po pěti letech od znovuzahájení výroby je automobilka přesně tam, kde byla přes lety sedmi. Vysoké vývojové a výrobní náklady nejsou pokryty z malých prodejů. Pokud se tedy nestane malý zázrak, svět přijde o modely, které začínají na stejné písmeno jako jiná krachující automobilka, TVR.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 38 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků