Automobilka Marcos zřejmě zkrachuje, už podruhé

Říká se, že dvakrát nevkročíš do stejné řeky, jenže toto pořekadlo zřejmě neznají ve Velké Británii. Tamní malovýrobce sportovních vozů Marcos je totiž opět před krachem.

Výrobce, který poprvé ukončil výrobu v roce 2000, z důvodu malých prodejů svých sportovních modelů, které pohání osmiválce z Corvetty se totiž z krachu po dvou letech vzpamatoval díky několika věrným, kteří dokázali první hluboké bezvědomí zvrátit.

Jenže po pěti letech od znovuzahájení výroby je automobilka přesně tam, kde byla přes lety sedmi. Vysoké vývojové a výrobní náklady nejsou pokryty z malých prodejů. Pokud se tedy nestane malý zázrak, svět přijde o modely, které začínají na stejné písmeno jako jiná krachující automobilka, TVR.

Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků