Automobilka Hyundai jedná o nové továrně i v Maďarsku

Přestože jsou jednání mezi Českou republikou a automobilkou Hyundai o výstavbě nové továrny v ostravských Mošovicích téměř u konce a k dohodě má dojít do 2. března, vypluly nyní na povrch informace, že korejská automobilky Hyundai jedná o stejné investici i v Maďarsku. Přesto tamní vláda tuto informaci nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. Dle vyjádření českého ministerstva průmyslu jsou však jednání s automobilkou Hyundai u konce a česká strana předložila konečnou verzi našeho návrhu a nyní je pouze na vedení automobilky, zda na podmínky přistoupí. Dle informací maďarských deníků však jednání mezi tamní vládou a automobilkou jsou již poměrně daleko. Jak se tedy zdá, Hyundai nechce ponechat nic náhodě a přes pokročilou fázi jednání u nás, má v záloze i jiné možnosti, čímž může tlačit i na Českou republiku a získat tak pro sebe ještě výhodnější podmínky.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků