Automobilka Dongfeng vdechla styl „čínskému” Citroenu C2

Automobilka Dongfeng, která na čínský trhu ve spolupráci s francouzským Citroenem dodává model C2, přijede na pekingský autosalon s novinkou zaměřenou hlavně na mladé lidi. Hned na úvod je třeba připomenout, že čínská verze malého modelu C2 se od té naše Evropské dost podstatně odlišuje a to nejen vzhledem a rozměry, ale i provedením.

Nová stylová edice, jenž bude představena již za pár dní, nese přívlastek Kappa podle dalšího partnera zapojeného do tohoto projektu. Automobilka v uplynulých dnech představila první tři náčrty, zachytávající dvě různá barevná provedení karoserie. Vozy z této edice se však od těch klasických nebudou lišit jenom lakem, ale i upravenou maskou a většími koly. Nová edice má navíc svědčit taky o tom, že i Čínští výrobci a designéři mají své nápady a ve spolupráci s ostatními společnostmi (třeba jako v tomto případě Kappa), dokážou přijít i s něčím zajímavým.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dongfeng Citroen C2 Kappa edition
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků