Automobilka Dongfeng vdechla styl „čínskému” Citroenu C2

Automobilka Dongfeng, která na čínský trhu ve spolupráci s francouzským Citroenem dodává model C2, přijede na pekingský autosalon s novinkou zaměřenou hlavně na mladé lidi. Hned na úvod je třeba připomenout, že čínská verze malého modelu C2 se od té naše Evropské dost podstatně odlišuje a to nejen vzhledem a rozměry, ale i provedením.

Nová stylová edice, jenž bude představena již za pár dní, nese přívlastek Kappa podle dalšího partnera zapojeného do tohoto projektu. Automobilka v uplynulých dnech představila první tři náčrty, zachytávající dvě různá barevná provedení karoserie. Vozy z této edice se však od těch klasických nebudou lišit jenom lakem, ale i upravenou maskou a většími koly. Nová edice má navíc svědčit taky o tom, že i Čínští výrobci a designéři mají své nápady a ve spolupráci s ostatními společnostmi (třeba jako v tomto případě Kappa), dokážou přijít i s něčím zajímavým.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dongfeng Citroen C2 Kappa edition
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků