Automobilka BMW v roce 2006 s rekordními tržbami

Bavorská automobilka BMW zveřejnila své hospodaření za uplynulý rok. Ten opět znamenal výrazný růst prodejů a také tržeb. Ty dosáhly historického maxima, když koncern za své vozy utržil přes 49 mld. eur (přes 1,38 bilionu korun). Navíc prodeje vozů vzrostly o vice než 3,5 procent na 1,4 mil.

Celkově se dařilo všem automobilkám, které patří pod křídla BMW. Mini a Rolls-Royce vykázaly růst a také mateřské BMW navýšilo své prodeje.

Vůbec nejprodávanějším modelem bylo trojkové BMW, kterého se prodalo necelých 509 000 vozů, což představuje meziroční nárůst o 17 procent. Druhým nejprodávanějším vozem koncernu bylo pětkové BMW a třetím nejmenší z modelů, BMW 1.

Automobilka si tak upevnila první místo mezi tzv. prémiovými značkami před Mercedesem a Audi.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 32 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků