Automobilka BMW v roce 2006 s rekordními tržbami

Bavorská automobilka BMW zveřejnila své hospodaření za uplynulý rok. Ten opět znamenal výrazný růst prodejů a také tržeb. Ty dosáhly historického maxima, když koncern za své vozy utržil přes 49 mld. eur (přes 1,38 bilionu korun). Navíc prodeje vozů vzrostly o vice než 3,5 procent na 1,4 mil.

Celkově se dařilo všem automobilkám, které patří pod křídla BMW. Mini a Rolls-Royce vykázaly růst a také mateřské BMW navýšilo své prodeje.

Vůbec nejprodávanějším modelem bylo trojkové BMW, kterého se prodalo necelých 509 000 vozů, což představuje meziroční nárůst o 17 procent. Druhým nejprodávanějším vozem koncernu bylo pětkové BMW a třetím nejmenší z modelů, BMW 1.

Automobilka si tak upevnila první místo mezi tzv. prémiovými značkami před Mercedesem a Audi.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků