Automobilka BMW v roce 2006 s rekordními tržbami

Bavorská automobilka BMW zveřejnila své hospodaření za uplynulý rok. Ten opět znamenal výrazný růst prodejů a také tržeb. Ty dosáhly historického maxima, když koncern za své vozy utržil přes 49 mld. eur (přes 1,38 bilionu korun). Navíc prodeje vozů vzrostly o vice než 3,5 procent na 1,4 mil.

Celkově se dařilo všem automobilkám, které patří pod křídla BMW. Mini a Rolls-Royce vykázaly růst a také mateřské BMW navýšilo své prodeje.

Vůbec nejprodávanějším modelem bylo trojkové BMW, kterého se prodalo necelých 509 000 vozů, což představuje meziroční nárůst o 17 procent. Druhým nejprodávanějším vozem koncernu bylo pětkové BMW a třetím nejmenší z modelů, BMW 1.

Automobilka si tak upevnila první místo mezi tzv. prémiovými značkami před Mercedesem a Audi.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků