Automobilka BMW nasadí osmistupňový automat

Není to ani dva měsíce, co japonská automobilka Lexus představila svůj osmistupňový automat a další podobné ústrojí se blíží do výroby. Bavorská automobilka BMW totiž představila, byť prozatím jen na papíře, své nejnovější dílo z oblasti převodovek.

Jedná se o automat, který dostane také osm převodových stupňů. Tu pro bavorák vyvíjí a bude vyrábět známá společnost ZF a na trhu se objeví na přelomu let 2009 a 2010, tedy s příchodem nové generace sedmičkové řady.

Pro tu bude také tento automat určen. Dle prozatímních informací se bude pyšnit velmi komfortním přeřazováním a v případě potřeby i velkou rychlostí řazení. Navíc má s použitím této převodovky klesnout spotřeba a to v závislosti na typu motoru až o deset procent.

Možná se tak v budoucnu dočkáme u automobilů stejného značení jako u kol: 21 speed BMW 760Li...

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků