Automobilka BMW nasadí osmistupňový automat

Není to ani dva měsíce, co japonská automobilka Lexus představila svůj osmistupňový automat a další podobné ústrojí se blíží do výroby. Bavorská automobilka BMW totiž představila, byť prozatím jen na papíře, své nejnovější dílo z oblasti převodovek.

Jedná se o automat, který dostane také osm převodových stupňů. Tu pro bavorák vyvíjí a bude vyrábět známá společnost ZF a na trhu se objeví na přelomu let 2009 a 2010, tedy s příchodem nové generace sedmičkové řady.

Pro tu bude také tento automat určen. Dle prozatímních informací se bude pyšnit velmi komfortním přeřazováním a v případě potřeby i velkou rychlostí řazení. Navíc má s použitím této převodovky klesnout spotřeba a to v závislosti na typu motoru až o deset procent.

Možná se tak v budoucnu dočkáme u automobilů stejného značení jako u kol: 21 speed BMW 760Li...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků