Automobilka BMW nasadí osmistupňový automat

Není to ani dva měsíce, co japonská automobilka Lexus představila svůj osmistupňový automat a další podobné ústrojí se blíží do výroby. Bavorská automobilka BMW totiž představila, byť prozatím jen na papíře, své nejnovější dílo z oblasti převodovek.

Jedná se o automat, který dostane také osm převodových stupňů. Tu pro bavorák vyvíjí a bude vyrábět známá společnost ZF a na trhu se objeví na přelomu let 2009 a 2010, tedy s příchodem nové generace sedmičkové řady.

Pro tu bude také tento automat určen. Dle prozatímních informací se bude pyšnit velmi komfortním přeřazováním a v případě potřeby i velkou rychlostí řazení. Navíc má s použitím této převodovky klesnout spotřeba a to v závislosti na typu motoru až o deset procent.

Možná se tak v budoucnu dočkáme u automobilů stejného značení jako u kol: 21 speed BMW 760Li...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků