Automobilka BMW meziročně navýšila prodeje

Německá automobilka BMW za loňský rok navýšila meziročně prodeje o 7,7 procenta, když prodala 1,28 mil. automobilů. V rámci koncernu pak došlo k navýšení o 9,7 procenta na 1,5 milionu nových vozů.

Velký boom totiž zažily obě další automobilky a to jak Mini, tak i Rolls-Royce. Ten meziročně navýšil prodeje o 26 procent, když prodal 1 010 vozů a Mini navýšilo prodeje o 19 procent při prodeji 222 875 vozů.

Automobilka tak výrazně předčila původní plány, které byly stanoveny na počátku loňského roku. Vedení ovšem není prozatím spokojeno se ziskovostí, jelikož marže neustále klesají.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků