Automobilka BMW meziročně navýšila prodeje

Německá automobilka BMW za loňský rok navýšila meziročně prodeje o 7,7 procenta, když prodala 1,28 mil. automobilů. V rámci koncernu pak došlo k navýšení o 9,7 procenta na 1,5 milionu nových vozů.

Velký boom totiž zažily obě další automobilky a to jak Mini, tak i Rolls-Royce. Ten meziročně navýšil prodeje o 26 procent, když prodal 1 010 vozů a Mini navýšilo prodeje o 19 procent při prodeji 222 875 vozů.

Automobilka tak výrazně předčila původní plány, které byly stanoveny na počátku loňského roku. Vedení ovšem není prozatím spokojeno se ziskovostí, jelikož marže neustále klesají.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků