Automobilce Cadillac bude do roku 2030 vládnout elektřina. Začne se už brzo

Vylepšenou platformu bude podle všeho sdílet i nový Hummer.

Koncern GM se chystá uvést vylepšenou platformu pro elektromobily, na které bude stát řada budoucích modelů. Historie platformy se datuje teprve do roku 2017, nyní se však musela přepracovat pro potřeby elektrického picku-pu Hummer EV, kterým chce koncern GM odpovědět na současný trend.

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Prvním automobilem s tímto základem se stane crossover automobilky Cadillac. Právě tato klasická automobilka se má stát koncernovým vlajkonošem elektrického pohonu. Cadillac se zavázal, že elektřina bude hrát v jeho modelovém portfoliu do konce této dekády první housle. 

Elektrické modely Cadillac ponesou také zcela jiná označení. XT4, CTS a podobná alfanumerická označení zůstanou vyhrazena vozům se spalovacími motory, zatímco elektromobily dostanou plnohodnotná jména. První nástřel toho, jak budou vozy vypadat, ukázal už loňský koncept.

Nový Cadillac Escalade je tady! Americká klasika opět narostla a umí jezdit sama

Nový Cadillac Escalade je tady! Americká klasika opět narostla a umí jezdit sama

Po prvním crossoveru bude podle všeho následovat řada dalších vyvýšených vozů, včetně SUV-kupé. Reinkarnace Hummeru pak dorazí na trh až na podzim příštího roku. K oficiálnímu uvedení však dojde už 20. května.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 41 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků