Automobilce Cadillac bude do roku 2030 vládnout elektřina. Začne se už brzo

Vylepšenou platformu bude podle všeho sdílet i nový Hummer.

Koncern GM se chystá uvést vylepšenou platformu pro elektromobily, na které bude stát řada budoucích modelů. Historie platformy se datuje teprve do roku 2017, nyní se však musela přepracovat pro potřeby elektrického picku-pu Hummer EV, kterým chce koncern GM odpovědět na současný trend.

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Prvním automobilem s tímto základem se stane crossover automobilky Cadillac. Právě tato klasická automobilka se má stát koncernovým vlajkonošem elektrického pohonu. Cadillac se zavázal, že elektřina bude hrát v jeho modelovém portfoliu do konce této dekády první housle. 

Elektrické modely Cadillac ponesou také zcela jiná označení. XT4, CTS a podobná alfanumerická označení zůstanou vyhrazena vozům se spalovacími motory, zatímco elektromobily dostanou plnohodnotná jména. První nástřel toho, jak budou vozy vypadat, ukázal už loňský koncept.

Nový Cadillac Escalade je tady! Americká klasika opět narostla a umí jezdit sama

Nový Cadillac Escalade je tady! Americká klasika opět narostla a umí jezdit sama

Po prvním crossoveru bude podle všeho následovat řada dalších vyvýšených vozů, včetně SUV-kupé. Reinkarnace Hummeru pak dorazí na trh až na podzim příštího roku. K oficiálnímu uvedení však dojde už 20. května.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků