Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Ve fotbale si asi s Velkou Británií, Brazílií, nebo Francií moc rovnat nemůžeme. Je tu ale Jedna Liga mistrů, kde si je všechny podáme.

Autoklub České republiky, který má své kořeny v Českém klubu automobilistů z počátku minulého století, nyní zaznamenal velký úspěch. Takový tradiční klub totiž najdete téměř v každé zemi a je tak na místě, aby si spolu občas trochu zasoupeřily.

Automobilová federace FIA proto připravila vlastní Ligu mistrů, která sčítá úspěchy v motorsportu, a následně je vyhodnocuje. Funguje to následovně: za každou třetí příčku v mistrovství dostane země jeden bod, za každou stříbrnou připadnou dva body a zlatý pohár přinese rovnou tři body.

Dnes startuje slavná Rallye Monte Carlo. Víte, kdy se jela poprvé?

Dnes startuje slavná Rallye Monte Carlo. Víte, kdy se jela poprvé?

A jak jsme si po následném vyhodnocení vedli my? Vzhledem k velkým loňským úspěchům v motorsportu, kdy zazářily jména jako Kopecký, Dresler, Fejfar nebo Novotný, jsme si odnesli druhé místo s celkovým počtem bodů 36. Před námi byla jen Itálie s 46 body a na bronzové příčce nás následovalo s 32 body Německo. Na přesné pořadí se můžete podívat nahoře v galerii.

Škoda Kodiaq RS vs. mistr světa v rallye: Zklamání, nebo nadšení?

Škoda Kodiaq RS vs. mistr světa v rallye: Zklamání, nebo nadšení?

Nadšení českého Autoklubu okomentoval i prezident Jan Šťovíček: „Minulý rok byl pro české barvy výjimečný, obzvlášť vezmeme-li v úvahu nesrovnatelně nižší prostředky, kterými naši zástupci disponují v porovnání s konkurencí. Tento handicap však umí nahradit znalostmi, zkušeností a především obrovským odhodláním. Máme výborné závodníky a v některých disciplínách patříme k evropské i světové špičce, což je vzhledem k naší velikosti opravdu mimořádný úspěch“.

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků