Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Ve fotbale si asi s Velkou Británií, Brazílií, nebo Francií moc rovnat nemůžeme. Je tu ale Jedna Liga mistrů, kde si je všechny podáme.

Autoklub České republiky, který má své kořeny v Českém klubu automobilistů z počátku minulého století, nyní zaznamenal velký úspěch. Takový tradiční klub totiž najdete téměř v každé zemi a je tak na místě, aby si spolu občas trochu zasoupeřily.

Automobilová federace FIA proto připravila vlastní Ligu mistrů, která sčítá úspěchy v motorsportu, a následně je vyhodnocuje. Funguje to následovně: za každou třetí příčku v mistrovství dostane země jeden bod, za každou stříbrnou připadnou dva body a zlatý pohár přinese rovnou tři body.

Dnes startuje slavná Rallye Monte Carlo. Víte, kdy se jela poprvé?

Dnes startuje slavná Rallye Monte Carlo. Víte, kdy se jela poprvé?

A jak jsme si po následném vyhodnocení vedli my? Vzhledem k velkým loňským úspěchům v motorsportu, kdy zazářily jména jako Kopecký, Dresler, Fejfar nebo Novotný, jsme si odnesli druhé místo s celkovým počtem bodů 36. Před námi byla jen Itálie s 46 body a na bronzové příčce nás následovalo s 32 body Německo. Na přesné pořadí se můžete podívat nahoře v galerii.

Škoda Kodiaq RS vs. mistr světa v rallye: Zklamání, nebo nadšení?

Škoda Kodiaq RS vs. mistr světa v rallye: Zklamání, nebo nadšení?

Nadšení českého Autoklubu okomentoval i prezident Jan Šťovíček: „Minulý rok byl pro české barvy výjimečný, obzvlášť vezmeme-li v úvahu nesrovnatelně nižší prostředky, kterými naši zástupci disponují v porovnání s konkurencí. Tento handicap však umí nahradit znalostmi, zkušeností a především obrovským odhodláním. Máme výborné závodníky a v některých disciplínách patříme k evropské i světové špičce, což je vzhledem k naší velikosti opravdu mimořádný úspěch“.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků