Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Ve fotbale si asi s Velkou Británií, Brazílií, nebo Francií moc rovnat nemůžeme. Je tu ale Jedna Liga mistrů, kde si je všechny podáme.

Autoklub České republiky, který má své kořeny v Českém klubu automobilistů z počátku minulého století, nyní zaznamenal velký úspěch. Takový tradiční klub totiž najdete téměř v každé zemi a je tak na místě, aby si spolu občas trochu zasoupeřily.

Automobilová federace FIA proto připravila vlastní Ligu mistrů, která sčítá úspěchy v motorsportu, a následně je vyhodnocuje. Funguje to následovně: za každou třetí příčku v mistrovství dostane země jeden bod, za každou stříbrnou připadnou dva body a zlatý pohár přinese rovnou tři body.

Dnes startuje slavná Rallye Monte Carlo. Víte, kdy se jela poprvé?

Dnes startuje slavná Rallye Monte Carlo. Víte, kdy se jela poprvé?

A jak jsme si po následném vyhodnocení vedli my? Vzhledem k velkým loňským úspěchům v motorsportu, kdy zazářily jména jako Kopecký, Dresler, Fejfar nebo Novotný, jsme si odnesli druhé místo s celkovým počtem bodů 36. Před námi byla jen Itálie s 46 body a na bronzové příčce nás následovalo s 32 body Německo. Na přesné pořadí se můžete podívat nahoře v galerii.

Škoda Kodiaq RS vs. mistr světa v rallye: Zklamání, nebo nadšení?

Škoda Kodiaq RS vs. mistr světa v rallye: Zklamání, nebo nadšení?

Nadšení českého Autoklubu okomentoval i prezident Jan Šťovíček: „Minulý rok byl pro české barvy výjimečný, obzvlášť vezmeme-li v úvahu nesrovnatelně nižší prostředky, kterými naši zástupci disponují v porovnání s konkurencí. Tento handicap však umí nahradit znalostmi, zkušeností a především obrovským odhodláním. Máme výborné závodníky a v některých disciplínách patříme k evropské i světové špičce, což je vzhledem k naší velikosti opravdu mimořádný úspěch“.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 31 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků