Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Ve fotbale si asi s Velkou Británií, Brazílií, nebo Francií moc rovnat nemůžeme. Je tu ale Jedna Liga mistrů, kde si je všechny podáme.

Autoklub České republiky, který má své kořeny v Českém klubu automobilistů z počátku minulého století, nyní zaznamenal velký úspěch. Takový tradiční klub totiž najdete téměř v každé zemi a je tak na místě, aby si spolu občas trochu zasoupeřily.

Automobilová federace FIA proto připravila vlastní Ligu mistrů, která sčítá úspěchy v motorsportu, a následně je vyhodnocuje. Funguje to následovně: za každou třetí příčku v mistrovství dostane země jeden bod, za každou stříbrnou připadnou dva body a zlatý pohár přinese rovnou tři body.

Dnes startuje slavná Rallye Monte Carlo. Víte, kdy se jela poprvé?

Dnes startuje slavná Rallye Monte Carlo. Víte, kdy se jela poprvé?

A jak jsme si po následném vyhodnocení vedli my? Vzhledem k velkým loňským úspěchům v motorsportu, kdy zazářily jména jako Kopecký, Dresler, Fejfar nebo Novotný, jsme si odnesli druhé místo s celkovým počtem bodů 36. Před námi byla jen Itálie s 46 body a na bronzové příčce nás následovalo s 32 body Německo. Na přesné pořadí se můžete podívat nahoře v galerii.

Škoda Kodiaq RS vs. mistr světa v rallye: Zklamání, nebo nadšení?

Škoda Kodiaq RS vs. mistr světa v rallye: Zklamání, nebo nadšení?

Nadšení českého Autoklubu okomentoval i prezident Jan Šťovíček: „Minulý rok byl pro české barvy výjimečný, obzvlášť vezmeme-li v úvahu nesrovnatelně nižší prostředky, kterými naši zástupci disponují v porovnání s konkurencí. Tento handicap však umí nahradit znalostmi, zkušeností a především obrovským odhodláním. Máme výborné závodníky a v některých disciplínách patříme k evropské i světové špičce, což je vzhledem k naší velikosti opravdu mimořádný úspěch“.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků