Autokina v ČR zažívají boom. Jak fungují, kolik stojí vstupné a jaká mají pravidla?

Trend známý především z Ameriky se během pandemie koronaviru těší velké oblibě, i když klasická kina již pomalu otevírají sály.

S postupným uvolňován restrikcí během pandemie koronaviru už mohou od 11. května otevřít své sály i klasická kina, nicméně za cenu velkých omezení – povinné rozestupy mezi diváky, roušky, zákaz konzumace občerstvení a tedy i jeho prodej v prostorách kin a nutná dezinfekce sálů před každým promítáním. Někteří provozovatelé kin tedy otevírají. Jiní zase ne, protože se jim to nevyplatí.

To ovšem neplatí o provozu autokin, která se v rámci současných omezení těší velké oblibě a představují tak mnohem snadnější a pohodlnější možnost, jak vyrazit někam do „společnosti“ na pořádný biják.

Smrtelných nehod motorkářů výrazně přibývá. Co patří mezi nejčastější příčiny?

Smrtelných nehod motorkářů výrazně přibývá. Co patří mezi nejčastější příčiny?

Autokino dnes najdete takřka v každém větším městě, případně se promítání stěhují z místa na místo. Jen před pár dny například otevřelo podle společnosti ČEZ největší autokino v ČR, a to v Dukovanech u tamní elektrárny. V provozu bude až do konce srpna, má kapacitu 450 vozů a promítání zde může probíhat za každého počasí.

V tabulce níže se můžete podívat na hrstku známých a nyní provozovaných autokin v ČR, určitě ale pro vás nebude těžké najít kino, které bude zrovna vám nejblíže. Největší autokino v Praze je pak u strahovského stadionu. Místní kapacita je 120 vozů a promítání filmů zde bude probíhat každodenně až do konce září.

Chcete zažít nejlepší road trip v životě? Vezměte si inspiraci od mistra v oboru

Chcete zažít nejlepší road trip v životě? Vezměte si inspiraci od mistra v oboru

Ani provoz autokin však není úplně bez omezení s ohledem na současnou pandemii, ač pravidla nejsou tak přísná. Na většině míst je tedy rovněž požadován dvoumetrový rozestup mezi vozidly, přičemž během promítání se nelze mezi vozidly pohybovat. Odskočení na toaletu nebo pro jídlo je často zakázáno. Jinde však funguje i SMS roznáška občerstvení přímo do vozidel při promítání.

Roušky pak na rozdíl od klasických kinosálů nejsou potřebné, když sedíte v uzavřeném interiéru a navíc s rodinnými příslušníky či blízkými přáteli. Reprodukce zvuku filmu do kabiny vozu je většinou řešena propojením přenosné stanice s audiosystémem vozu přes zdířku AUX nebo si zvuk návštěvníci naladí na určité frekvenci autorádia.

Dokonalé kempování na ruský způsob zajistí snad je UAZ Bajkal. Přesvědčte se sami

Dokonalé kempování na ruský způsob zajistí snad je UAZ Bajkal. Přesvědčte se sami

Ceny za návštěvu autokina byste ve výši okolo 300 Kč přirovnali k cenám normálního kina, kde nepochybně utratíte další „kilo“ jen za popcorn. Velká část kin nabízí možnost on-line zakoupení elektronické vstupenky, případně bezkontaktní platbu na místě. Na případné umytí špinavého čelního okna jsou pak některá kina vybavena také…

Autokina v ČR: Krátký přehled
Praha V provozu/
plánovaný program
Autokino Strahov, Praha 6 do konce září
Art Parking Žižkov, Praha 3 do konce června
Kino Auto Praha, Staré Radlice, Praha 5 28. 5. – 31. 5.
Autokino Dlabačov, Praha 6 19. 5. – 23. 5.
Mercedes-Benz Arena, Letňany, Praha 9 zatím do 24. 5.
Most
Autodrom Most 22. 5.
Příbram
Art Parking, Svatá Hora do 30. 5.
Zákupy
Zámek Zákupy 22. 5. – 24. 5. 
Pardubice
Dostihové závodiště do konce června
Dukovany
Jaderná elektrárna Dukovany do konce srpna
Svitavy
Areál Cihelna do konce května
Brno
Brněnské výstaviště, u pavilonu Z do 1. června
Olomouc
OC Galerie Šantovka do konce srpna
Ostrava
Dolní Vítkovice do konce května
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 62 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků