Autokatalog ve zkušebním provozu

Autokatalog ve zkušebním provozu

Nedávno jsme na AutoRevue.cz spustili katalog automobilů, který nám dosud chyběl. Zatím se nachází v raném stádiu vývoje, tj. není zde kompletní databáze, auta nelze srovnávat, katalog nemá samostatnou stránku apod. Na doplňování dat postupně pracujeme, jde to ovšem pomaleji, než byl původní plán. Zatím si můžete prohlédnout vozy automobilek patřících koncernu VW, tedy Audi, Seat, Škoda a Volkswagen, dále Mazdy a částečně BMW a Opel. Rozpracovány máme automobilky Hyundai, Renault, Peugeot, Citroen a Mercedes-Benz, do začátku prázdnin přibudou i další.

Auta v katalogu najdete v kategorii dané značky; jejich seznam je umístěn v levém sloupci v boxíku „Automobilka“. Na stránce každé kategorie je pak umístěna roletka, z něhož můžete vybrat patřičný model, který je na českém trhu aktuálně v prodeji. Každý model doprovází stručný popisek, čtyři obrázky (po kliknutí na náhled se zobrazí ve větším rozlišení), odkazy na články a testy, rozměry, výbava a parametry motoru. U každého modelu je vždy uvedena nejnižší možná výbava, se kterou se daná motorizace nabízí. Jméno výbavy je uvedeno přímo v názvu modelu (např. Seat Ibiza 1.2 47 kW Stella).

Na konci každého katalogového listu jsou pak ceny, které mohou být až čtyři. Základní je vždy ta, která se váže k danému vozu v katalogu. Pokud je v katalogu uveden třídveřový Seat Ibiza Stella, pak je v položce „základní cena“ uvedena cena právě této konkrétní verze. Pokud si můžete připlatit za druhou dvojici dveří (případ např. zmíněné Ibizy), je cena pětidveřové verze uvedena v položce „pětidveřový“. Pokud jde o sedan, kombi, roadster apod., je tato položka proškrtnuta. Totéž platí i pro řádky „automat“ a „AWD (quattro)“; je-li model nabízen s automatem (jakýkoliv typ) či pohonem 4x4, jsou zde uvedeny ceny těchto verzí.

Aby to nebylo tak jednoduché, místo ceny či pomlčky zde můžete najít i hvězdičku. Ta značí, že cena takové verze (pětidveřový, automat, AWD) je současně cenou základního modelu. Jednoduše řečeno, Fabia (pětidveřový hatchback) má v kolonce „pětidveřový“ hvězdičku, protože se prodává v základu s pěti dveřmi. Stejně tak Audi RS6 bude mít hvězdičky na řádcích „automat“ a „AWD“, protože se standardně nabízí v quattru a s tiptronicem.

Věříme, že toto drobné vylepšení našeho časopisu bude pro vás vítanou změnou; zejména poté, co katalog zcela naplníme a dokončíme jeho plnou funkčnost.

bazar

Renault Grand Scenic 1,6
Rok výroby: 2013
Stav: 43 752 km
Cena: 330 000 Kč
Renault Fluence 1,6
Rok výroby: 2010
Stav: 85 652 km
Cena: 170 000 Kč
Renault Clio 1,2
Rok výroby: 2007
Stav: 183 281 km
Cena: 45 000 Kč
Renault Clio 1,2
Rok výroby: 2008
Stav: 75 153 km
Cena: 97 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Renault Thalia 1,2
Rok výroby: 2007
Stav: 156 314 km
Cena: 56 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků