Autokatalog ve zkušebním provozu

Nedávno jsme na AutoRevue.cz spustili katalog automobilů, který nám dosud chyběl. Zatím se nachází v raném stádiu vývoje, tj. není zde kompletní databáze, auta nelze srovnávat, katalog nemá samostatnou stránku apod. Na doplňování dat postupně pracujeme, jde to ovšem pomaleji, než byl původní plán. Zatím si můžete prohlédnout vozy automobilek patřících koncernu VW, tedy Audi, Seat, Škoda a Volkswagen, dále Mazdy a částečně BMW a Opel. Rozpracovány máme automobilky Hyundai, Renault, Peugeot, Citroen a Mercedes-Benz, do začátku prázdnin přibudou i další.

Auta v katalogu najdete v kategorii dané značky; jejich seznam je umístěn v levém sloupci v boxíku „Automobilka“. Na stránce každé kategorie je pak umístěna roletka, z něhož můžete vybrat patřičný model, který je na českém trhu aktuálně v prodeji. Každý model doprovází stručný popisek, čtyři obrázky (po kliknutí na náhled se zobrazí ve větším rozlišení), odkazy na články a testy, rozměry, výbava a parametry motoru. U každého modelu je vždy uvedena nejnižší možná výbava, se kterou se daná motorizace nabízí. Jméno výbavy je uvedeno přímo v názvu modelu (např. Seat Ibiza 1.2 47 kW Stella).

Na konci každého katalogového listu jsou pak ceny, které mohou být až čtyři. Základní je vždy ta, která se váže k danému vozu v katalogu. Pokud je v katalogu uveden třídveřový Seat Ibiza Stella, pak je v položce „základní cena“ uvedena cena právě této konkrétní verze. Pokud si můžete připlatit za druhou dvojici dveří (případ např. zmíněné Ibizy), je cena pětidveřové verze uvedena v položce „pětidveřový“. Pokud jde o sedan, kombi, roadster apod., je tato položka proškrtnuta. Totéž platí i pro řádky „automat“ a „AWD (quattro)“; je-li model nabízen s automatem (jakýkoliv typ) či pohonem 4x4, jsou zde uvedeny ceny těchto verzí.

Aby to nebylo tak jednoduché, místo ceny či pomlčky zde můžete najít i hvězdičku. Ta značí, že cena takové verze (pětidveřový, automat, AWD) je současně cenou základního modelu. Jednoduše řečeno, Fabia (pětidveřový hatchback) má v kolonce „pětidveřový“ hvězdičku, protože se prodává v základu s pěti dveřmi. Stejně tak Audi RS6 bude mít hvězdičky na řádcích „automat“ a „AWD“, protože se standardně nabízí v quattru a s tiptronicem.

Věříme, že toto drobné vylepšení našeho časopisu bude pro vás vítanou změnou; zejména poté, co katalog zcela naplníme a dokončíme jeho plnou funkčnost.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků