Autokatalog ve zkušebním provozu

Nedávno jsme na AutoRevue.cz spustili katalog automobilů, který nám dosud chyběl. Zatím se nachází v raném stádiu vývoje, tj. není zde kompletní databáze, auta nelze srovnávat, katalog nemá samostatnou stránku apod. Na doplňování dat postupně pracujeme, jde to ovšem pomaleji, než byl původní plán. Zatím si můžete prohlédnout vozy automobilek patřících koncernu VW, tedy Audi, Seat, Škoda a Volkswagen, dále Mazdy a částečně BMW a Opel. Rozpracovány máme automobilky Hyundai, Renault, Peugeot, Citroen a Mercedes-Benz, do začátku prázdnin přibudou i další.

Auta v katalogu najdete v kategorii dané značky; jejich seznam je umístěn v levém sloupci v boxíku „Automobilka“. Na stránce každé kategorie je pak umístěna roletka, z něhož můžete vybrat patřičný model, který je na českém trhu aktuálně v prodeji. Každý model doprovází stručný popisek, čtyři obrázky (po kliknutí na náhled se zobrazí ve větším rozlišení), odkazy na články a testy, rozměry, výbava a parametry motoru. U každého modelu je vždy uvedena nejnižší možná výbava, se kterou se daná motorizace nabízí. Jméno výbavy je uvedeno přímo v názvu modelu (např. Seat Ibiza 1.2 47 kW Stella).

Na konci každého katalogového listu jsou pak ceny, které mohou být až čtyři. Základní je vždy ta, která se váže k danému vozu v katalogu. Pokud je v katalogu uveden třídveřový Seat Ibiza Stella, pak je v položce „základní cena“ uvedena cena právě této konkrétní verze. Pokud si můžete připlatit za druhou dvojici dveří (případ např. zmíněné Ibizy), je cena pětidveřové verze uvedena v položce „pětidveřový“. Pokud jde o sedan, kombi, roadster apod., je tato položka proškrtnuta. Totéž platí i pro řádky „automat“ a „AWD (quattro)“; je-li model nabízen s automatem (jakýkoliv typ) či pohonem 4x4, jsou zde uvedeny ceny těchto verzí.

Aby to nebylo tak jednoduché, místo ceny či pomlčky zde můžete najít i hvězdičku. Ta značí, že cena takové verze (pětidveřový, automat, AWD) je současně cenou základního modelu. Jednoduše řečeno, Fabia (pětidveřový hatchback) má v kolonce „pětidveřový“ hvězdičku, protože se prodává v základu s pěti dveřmi. Stejně tak Audi RS6 bude mít hvězdičky na řádcích „automat“ a „AWD“, protože se standardně nabízí v quattru a s tiptronicem.

Věříme, že toto drobné vylepšení našeho časopisu bude pro vás vítanou změnou; zejména poté, co katalog zcela naplníme a dokončíme jeho plnou funkčnost.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků