Autodelta GT 3,7 Super, to tu ještě nebylo

Autodelta GT 3,7 Super, to tu ještě nebylo

Známý britský úpravce italské Alfy Romeo, společnost Autodelta, připravil opravdovou lahůdku pro milovníky této italské klasiky. Ostrá a výkonná verze Alfy GT následuje předchozích dílech, které musely chytnout za srdce snad každého nadšeného motoristu.

Autodelta 3,7 GT Super, jak se vůz oficiálně po úpravě jmenuje, je postaven na základu Alfy GT s šestiválcovým motorem 3,2 V6. Motor byl převrtán, byly mu dodány nové vačkové hřídele, dostal novou kliku, nové písty, ojnice, pozměněné sání, změněnou elektroniku vstřikování a k tomu malé turbo Rotrex.

Díky tomu stoupl výkon na 297 kW (405 k) a točivý moment na 506 Nm. Dynamické vlastnosti vozu nejsou známy, ale maximálka přes 270 km/h a stovka okolo 5 sekund nejsou mimo realitu, což nám britská Autodelta ukázala již v minulosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Autodelta GT 3,7 Super
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků