Autodelta GT 3,7 Super, to tu ještě nebylo

Autodelta GT 3,7 Super, to tu ještě nebylo

Známý britský úpravce italské Alfy Romeo, společnost Autodelta, připravil opravdovou lahůdku pro milovníky této italské klasiky. Ostrá a výkonná verze Alfy GT následuje předchozích dílech, které musely chytnout za srdce snad každého nadšeného motoristu.

Autodelta 3,7 GT Super, jak se vůz oficiálně po úpravě jmenuje, je postaven na základu Alfy GT s šestiválcovým motorem 3,2 V6. Motor byl převrtán, byly mu dodány nové vačkové hřídele, dostal novou kliku, nové písty, ojnice, pozměněné sání, změněnou elektroniku vstřikování a k tomu malé turbo Rotrex.

Díky tomu stoupl výkon na 297 kW (405 k) a točivý moment na 506 Nm. Dynamické vlastnosti vozu nejsou známy, ale maximálka přes 270 km/h a stovka okolo 5 sekund nejsou mimo realitu, což nám britská Autodelta ukázala již v minulosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Autodelta GT 3,7 Super
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků