Autocar ocenil Škoda Auto jako „Výrobce roku“

Škoda Auto včera v Londýně získala prestižní britské ocenění „Výrobce roku“, kterým tradičního českého výrobce osobních vozů ocenil přední britský motoristický týdeník Autocar.
Autocar ocenil Škoda Auto jako „Výrobce roku“
Škoda Auto včera v Londýně získala prestižní britské ocenění „Výrobce roku“, kterým tradičního českého výrobce osobních vozů ocenil přední britský motoristický týdeník Autocar. Cenu převzal převzal při slavnostní ceremonii za účasti předních čelných představitelů britského automobilového průmyslu a médií člen představenstva Škoda Auto odpovědný za výrobu a logistiku Karl-Günter Büsching.

Autocar zvolil podnik Škoda Auto jako výraz uznání za všestranou transformaci firmy a značky v uplynulých devíti letech od spojení s koncernem Volkswagen. Editor magazínu Autocar Rob Aherne při předávání ceny uvedl: „Chtěli jsme upozornit na to, čeho Škoda dosáhla za několik málo uplynulých let – nejen jako značka, ale jako výrobce skutečně působivých automobilů.“ Současně vyjádřil své osobní nadšení nad kvalitou a užitnou hodnotou nejnovějšího modelu Škoda Fabia.

Šéf výroby a logistiky Škoda Auto K.-G. Büsching při přejímání ceny prohlásil, že „toto vyznamenání vnímáme jako ocenění celého týmu Škoda Auto. Je zároveň výzvou a závazkem, abychom v nastoupeném směru pokračovali. Platí to o to více pro očekávání zákazníků ve Velké Británii, která patří k našim největším trhům.“

Škoda Auto se spojila s koncernem Volkswagen v dubnu 1991. V uplynulých devíti letech podnik investoval do nových produktů a s nimi spojených technologií přes 4 miliardy DM. Na základě vysoce kvalifikovaných pracovních sil, rovněž díky více než stoleté tradici výroby dopravních prostředků ve firmě Škoda, byly s využitím moderních technologií vytvořeny předpoklady pro výrobu špičkově kvalitních automobilů. Díky úspěchu mezi zákazníky na více než 70 trzích světa se výroba od roku 1991 zvýšila z tehdejších 170.000 automobilů na letos očekávaných více než 440.000 vozů.

Na významném britském trhu prodala Škoda Auto v roce 1999 celkem 23.145 automobilů, což bylo meziroční zvýšení o 5,2 %. Za prvních deset měsíců letošního roku se prodej vozů Škoda ve Velké Británii vzrostl meziročně o 21 % při celkovém poklesu trhu o jedno procento. Od svého uvedení na britský trh v březnu 2000 získal nejnovější model Škoda Fabia ocenění „Auto roku“ od dalších prestižních britských magazínů What Car? a Auto Express.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků