Autocar ocenil Škoda Auto jako „Výrobce roku“

Škoda Auto včera v Londýně získala prestižní britské ocenění „Výrobce roku“, kterým tradičního českého výrobce osobních vozů ocenil přední britský motoristický týdeník Autocar.
Autocar ocenil Škoda Auto jako „Výrobce roku“
Škoda Auto včera v Londýně získala prestižní britské ocenění „Výrobce roku“, kterým tradičního českého výrobce osobních vozů ocenil přední britský motoristický týdeník Autocar. Cenu převzal převzal při slavnostní ceremonii za účasti předních čelných představitelů britského automobilového průmyslu a médií člen představenstva Škoda Auto odpovědný za výrobu a logistiku Karl-Günter Büsching.

Autocar zvolil podnik Škoda Auto jako výraz uznání za všestranou transformaci firmy a značky v uplynulých devíti letech od spojení s koncernem Volkswagen. Editor magazínu Autocar Rob Aherne při předávání ceny uvedl: „Chtěli jsme upozornit na to, čeho Škoda dosáhla za několik málo uplynulých let – nejen jako značka, ale jako výrobce skutečně působivých automobilů.“ Současně vyjádřil své osobní nadšení nad kvalitou a užitnou hodnotou nejnovějšího modelu Škoda Fabia.

Šéf výroby a logistiky Škoda Auto K.-G. Büsching při přejímání ceny prohlásil, že „toto vyznamenání vnímáme jako ocenění celého týmu Škoda Auto. Je zároveň výzvou a závazkem, abychom v nastoupeném směru pokračovali. Platí to o to více pro očekávání zákazníků ve Velké Británii, která patří k našim největším trhům.“

Škoda Auto se spojila s koncernem Volkswagen v dubnu 1991. V uplynulých devíti letech podnik investoval do nových produktů a s nimi spojených technologií přes 4 miliardy DM. Na základě vysoce kvalifikovaných pracovních sil, rovněž díky více než stoleté tradici výroby dopravních prostředků ve firmě Škoda, byly s využitím moderních technologií vytvořeny předpoklady pro výrobu špičkově kvalitních automobilů. Díky úspěchu mezi zákazníky na více než 70 trzích světa se výroba od roku 1991 zvýšila z tehdejších 170.000 automobilů na letos očekávaných více než 440.000 vozů.

Na významném britském trhu prodala Škoda Auto v roce 1999 celkem 23.145 automobilů, což bylo meziroční zvýšení o 5,2 %. Za prvních deset měsíců letošního roku se prodej vozů Škoda ve Velké Británii vzrostl meziročně o 21 % při celkovém poklesu trhu o jedno procento. Od svého uvedení na britský trh v březnu 2000 získal nejnovější model Škoda Fabia ocenění „Auto roku“ od dalších prestižních britských magazínů What Car? a Auto Express.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků