Autocar ocenil Škoda Auto jako „Výrobce roku“

Škoda Auto včera v Londýně získala prestižní britské ocenění „Výrobce roku“, kterým tradičního českého výrobce osobních vozů ocenil přední britský motoristický týdeník Autocar.
Autocar ocenil Škoda Auto jako „Výrobce roku“
Škoda Auto včera v Londýně získala prestižní britské ocenění „Výrobce roku“, kterým tradičního českého výrobce osobních vozů ocenil přední britský motoristický týdeník Autocar. Cenu převzal převzal při slavnostní ceremonii za účasti předních čelných představitelů britského automobilového průmyslu a médií člen představenstva Škoda Auto odpovědný za výrobu a logistiku Karl-Günter Büsching.

Autocar zvolil podnik Škoda Auto jako výraz uznání za všestranou transformaci firmy a značky v uplynulých devíti letech od spojení s koncernem Volkswagen. Editor magazínu Autocar Rob Aherne při předávání ceny uvedl: „Chtěli jsme upozornit na to, čeho Škoda dosáhla za několik málo uplynulých let – nejen jako značka, ale jako výrobce skutečně působivých automobilů.“ Současně vyjádřil své osobní nadšení nad kvalitou a užitnou hodnotou nejnovějšího modelu Škoda Fabia.

Šéf výroby a logistiky Škoda Auto K.-G. Büsching při přejímání ceny prohlásil, že „toto vyznamenání vnímáme jako ocenění celého týmu Škoda Auto. Je zároveň výzvou a závazkem, abychom v nastoupeném směru pokračovali. Platí to o to více pro očekávání zákazníků ve Velké Británii, která patří k našim největším trhům.“

Škoda Auto se spojila s koncernem Volkswagen v dubnu 1991. V uplynulých devíti letech podnik investoval do nových produktů a s nimi spojených technologií přes 4 miliardy DM. Na základě vysoce kvalifikovaných pracovních sil, rovněž díky více než stoleté tradici výroby dopravních prostředků ve firmě Škoda, byly s využitím moderních technologií vytvořeny předpoklady pro výrobu špičkově kvalitních automobilů. Díky úspěchu mezi zákazníky na více než 70 trzích světa se výroba od roku 1991 zvýšila z tehdejších 170.000 automobilů na letos očekávaných více než 440.000 vozů.

Na významném britském trhu prodala Škoda Auto v roce 1999 celkem 23.145 automobilů, což bylo meziroční zvýšení o 5,2 %. Za prvních deset měsíců letošního roku se prodej vozů Škoda ve Velké Británii vzrostl meziročně o 21 % při celkovém poklesu trhu o jedno procento. Od svého uvedení na britský trh v březnu 2000 získal nejnovější model Škoda Fabia ocenění „Auto roku“ od dalších prestižních britských magazínů What Car? a Auto Express.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 31 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků