Autobazar AAA expanduje do Číny

Skupina Automobile Group je se svými loňskými výsledky u nás spokojena. V roce 2002 otevřela v ČR tři nové autobazary a v průběhu tohoto a následujícího roku se počet autobazarů rozšíří minimálně o další tři. Tím však plány nekončí.

V letošním roce předpokládá zvýšení prodeje na 45 000 vozů a 7 miliard Kč obratu. Nedávno zveřejněné obchodní výsledky General Motors v Číně s meziročním nárůstem o 325% potvrzují, že právě automobilové trhy tohoto asijského státu se otevírají stále více silným zahraničním společnostem. I celkové klima v této zemi se stalo v poslední době vstřícnější k podnikatelským aktivitám.

Automobile Group jako největší prodejce ojetých vozů na světě má proto záměr proniknout na čínský trh právě v této oblasti. Nyní zpracovává analýzu čínského automobilového trhu a hodnotí potenciální podnikatelské příležitosti na trhu s ojetými vozy. V následujících dvou letech se tak s nejvyšší pravděpodobností objeví logo AAA AUTO i na čínských autobazarech.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků