Auto roku 2023 v ČR zná finalisty. Navzdory dnešnímu trendu převládají auta se spalovacími motory

Auto roku 2023 v ČR se dozvíme už za tři týdny. Šanci má sympatická Honda i drsný pick-up.

Anketa Auto roku 2023 v České republice zná své finalisty. Odborná novinářská porota již vybrala šest vozů do druhého kola, které se o prestižní titul utkají. Finálová šestka byla vybrána na základě testovacích jízd 26 nominovaných vozů. Slavnostní vyhlášení vítěze se uskuteční za účasti zástupců automobilek, novinářů a partnerů ankety 7. února, tedy za tři týdny. Finálovou šestku najdete níže v tabulce.

Finalisté ankety Auto roku 2023 v České republice (v abecedním pořadí)
BMW X1
Ford Ranger
Honda Civic
Peueot 408
Renault Mégane E-Tech
Volkswagen ID. Buzz

V kontrastu s dnešní dobou postoupily do finále jen dva elektromobily, Volkswagen ID. Buzz a Renault Mégane E-Tech Electric. Mezi nominovanými letos chyběly třeba Audi a Škoda. Bohužel neměly do ankety co přihlásit. Mohou být totiž nominovány pouze vozy uvedené na český trh v období od 1. 12. 2021 do 31. 12. 2022. Navíc musejí mít zcela, či výrazně novou strukturu karoserie a zcela, nebo výrazně nové mechanické ústrojí, a strukturu karoserie nebo mechanické ústrojí natolik změněné, že se výrazně změnil charakter.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (8) Další článek: Chevrolet Corvette E-Ray oficiálně: První hybrid je ze všech nejsvižnější, ale má to i stinnou stránku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta Volkswagen na Heureka.cz