Auto roku 2019 v ČR má pět finalistů! Utkají se i dva vozy z jednoho segmentu

Pětice finalistů vzešla z hlasování 35členné odborné poroty. Vítěz bude vyhlášen 8. ledna v rámci tiskové konference Svazu dovozců automobilů (SDA).

Letošní ročník ankety Auto roku 2019 v ČR konečně nabral ty správné obrátky. Po rozporuplném začátku, kdy se nepodařilo sestavit seznam nominovaných vozidel na první ani druhý pokus, proběhly oficiální novinářské testy a první kolo hlasování. V něm měla 35členná porota, jíž jsem také součástí, určit vozy postupující do finálového kola.

Auto roku 2019 v ČR je kompletní. Projděte si finální sestavu kandidátů

Auto roku 2019 v ČR je kompletní. Projděte si finální sestavu kandidátů

Nejzazší termín odevzdání hlasovacích lístků byl minulý pátek, přičemž dnes Svaz dovozců automobilů (SDA) vyhlásil situaci po sečtení všech hlasů. Finálová pětice je následující: BMW X5, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV. Z větší části se opakuje situace z loňska. Tehdy se také ve finále utkaly značky BMW, Kia a Subaru, pětici pak doplnily automobilky Škoda a Opel.

Letošní souboj o titul Auto roku 2019 v ČR bude zajímavý i v tom, že se o vítězství utkají dva vozy ze stejného segmentu – Ford Focus a Kia Ceed. Oba jsou žhavými novinkami, oba nabízejí výkonné motory, moderní design a výborně jezdí. Volba nebude snadná...

Auto roku 2018 v ČR: Takto hlasovali redaktoři Autorevue.cz

Auto roku 2018 v ČR: Takto hlasovali redaktoři Autorevue.cz

Mezi favority patří BMW, kterému loni titul utekl pouze o pár bodů. Velmi kladné ohlasy ale vzbuzuje také zbytek osazenstva – Peugeot 508 za design a jízdní vlastnosti, Subaru XV za fantastický podvozek a technické vychytávky.

Než dojde k hlasování o vítězi, proběhne ještě jedno kolo testování. Na jeho základě porota rozdělí body podle jasně stanoveného klíče. Výsledky budou zveřejněny 8. ledna v rámci tiskové konference SDA, během níž se dozvíme také prodejní výsledky na českém trhu za letošní rok. O dalším průběhu ankety budeme informovat.

Auto roku 2019 v České republice: Finálová pětice (abecední pořadí)
1. BMW X5
2. Ford Focus
3. Kia Ceed
4. Peugeot 508
5. Subaru XV
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

dnes | Miro Mihálik
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků