Auto roku 2019 v ČR má pět finalistů! Utkají se i dva vozy z jednoho segmentu

Pětice finalistů vzešla z hlasování 35členné odborné poroty. Vítěz bude vyhlášen 8. ledna v rámci tiskové konference Svazu dovozců automobilů (SDA).

Letošní ročník ankety Auto roku 2019 v ČR konečně nabral ty správné obrátky. Po rozporuplném začátku, kdy se nepodařilo sestavit seznam nominovaných vozidel na první ani druhý pokus, proběhly oficiální novinářské testy a první kolo hlasování. V něm měla 35členná porota, jíž jsem také součástí, určit vozy postupující do finálového kola.

Auto roku 2019 v ČR je kompletní. Projděte si finální sestavu kandidátů

Auto roku 2019 v ČR je kompletní. Projděte si finální sestavu kandidátů

Nejzazší termín odevzdání hlasovacích lístků byl minulý pátek, přičemž dnes Svaz dovozců automobilů (SDA) vyhlásil situaci po sečtení všech hlasů. Finálová pětice je následující: BMW X5, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV. Z větší části se opakuje situace z loňska. Tehdy se také ve finále utkaly značky BMW, Kia a Subaru, pětici pak doplnily automobilky Škoda a Opel.

Letošní souboj o titul Auto roku 2019 v ČR bude zajímavý i v tom, že se o vítězství utkají dva vozy ze stejného segmentu – Ford Focus a Kia Ceed. Oba jsou žhavými novinkami, oba nabízejí výkonné motory, moderní design a výborně jezdí. Volba nebude snadná...

Auto roku 2018 v ČR: Takto hlasovali redaktoři Autorevue.cz

Auto roku 2018 v ČR: Takto hlasovali redaktoři Autorevue.cz

Mezi favority patří BMW, kterému loni titul utekl pouze o pár bodů. Velmi kladné ohlasy ale vzbuzuje také zbytek osazenstva – Peugeot 508 za design a jízdní vlastnosti, Subaru XV za fantastický podvozek a technické vychytávky.

Než dojde k hlasování o vítězi, proběhne ještě jedno kolo testování. Na jeho základě porota rozdělí body podle jasně stanoveného klíče. Výsledky budou zveřejněny 8. ledna v rámci tiskové konference SDA, během níž se dozvíme také prodejní výsledky na českém trhu za letošní rok. O dalším průběhu ankety budeme informovat.

Auto roku 2019 v České republice: Finálová pětice (abecední pořadí)
1. BMW X5
2. Ford Focus
3. Kia Ceed
4. Peugeot 508
5. Subaru XV
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

dnes | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků