Auto roku 2019 v ČR má pět finalistů! Utkají se i dva vozy z jednoho segmentu

Pětice finalistů vzešla z hlasování 35členné odborné poroty. Vítěz bude vyhlášen 8. ledna v rámci tiskové konference Svazu dovozců automobilů (SDA).

Letošní ročník ankety Auto roku 2019 v ČR konečně nabral ty správné obrátky. Po rozporuplném začátku, kdy se nepodařilo sestavit seznam nominovaných vozidel na první ani druhý pokus, proběhly oficiální novinářské testy a první kolo hlasování. V něm měla 35členná porota, jíž jsem také součástí, určit vozy postupující do finálového kola.

Auto roku 2019 v ČR je kompletní. Projděte si finální sestavu kandidátů

Auto roku 2019 v ČR je kompletní. Projděte si finální sestavu kandidátů

Nejzazší termín odevzdání hlasovacích lístků byl minulý pátek, přičemž dnes Svaz dovozců automobilů (SDA) vyhlásil situaci po sečtení všech hlasů. Finálová pětice je následující: BMW X5, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV. Z větší části se opakuje situace z loňska. Tehdy se také ve finále utkaly značky BMW, Kia a Subaru, pětici pak doplnily automobilky Škoda a Opel.

Letošní souboj o titul Auto roku 2019 v ČR bude zajímavý i v tom, že se o vítězství utkají dva vozy ze stejného segmentu – Ford Focus a Kia Ceed. Oba jsou žhavými novinkami, oba nabízejí výkonné motory, moderní design a výborně jezdí. Volba nebude snadná...

Auto roku 2018 v ČR: Takto hlasovali redaktoři Autorevue.cz

Auto roku 2018 v ČR: Takto hlasovali redaktoři Autorevue.cz

Mezi favority patří BMW, kterému loni titul utekl pouze o pár bodů. Velmi kladné ohlasy ale vzbuzuje také zbytek osazenstva – Peugeot 508 za design a jízdní vlastnosti, Subaru XV za fantastický podvozek a technické vychytávky.

Než dojde k hlasování o vítězi, proběhne ještě jedno kolo testování. Na jeho základě porota rozdělí body podle jasně stanoveného klíče. Výsledky budou zveřejněny 8. ledna v rámci tiskové konference SDA, během níž se dozvíme také prodejní výsledky na českém trhu za letošní rok. O dalším průběhu ankety budeme informovat.

Auto roku 2019 v České republice: Finálová pětice (abecední pořadí)
1. BMW X5
2. Ford Focus
3. Kia Ceed
4. Peugeot 508
5. Subaru XV
Minitest BMW X3 M40d: Opravdu těžká volba!

BMW X3 M40d (minitest)

M40d sice není nejvýkonnější, ale zato nejdražší verzí modelu X3. Srdce by sáhlo po benzinovém šestiválci M40i, dříve nebo později se vám však do rozhodování začne plést mozek.

dnes | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků