Auto roku 2019 v ČR má pět finalistů! Utkají se i dva vozy z jednoho segmentu

Pětice finalistů vzešla z hlasování 35členné odborné poroty. Vítěz bude vyhlášen 8. ledna v rámci tiskové konference Svazu dovozců automobilů (SDA).

Letošní ročník ankety Auto roku 2019 v ČR konečně nabral ty správné obrátky. Po rozporuplném začátku, kdy se nepodařilo sestavit seznam nominovaných vozidel na první ani druhý pokus, proběhly oficiální novinářské testy a první kolo hlasování. V něm měla 35členná porota, jíž jsem také součástí, určit vozy postupující do finálového kola.

Auto roku 2019 v ČR je kompletní. Projděte si finální sestavu kandidátů

Auto roku 2019 v ČR je kompletní. Projděte si finální sestavu kandidátů

Nejzazší termín odevzdání hlasovacích lístků byl minulý pátek, přičemž dnes Svaz dovozců automobilů (SDA) vyhlásil situaci po sečtení všech hlasů. Finálová pětice je následující: BMW X5, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV. Z větší části se opakuje situace z loňska. Tehdy se také ve finále utkaly značky BMW, Kia a Subaru, pětici pak doplnily automobilky Škoda a Opel.

Letošní souboj o titul Auto roku 2019 v ČR bude zajímavý i v tom, že se o vítězství utkají dva vozy ze stejného segmentu – Ford Focus a Kia Ceed. Oba jsou žhavými novinkami, oba nabízejí výkonné motory, moderní design a výborně jezdí. Volba nebude snadná...

Auto roku 2018 v ČR: Takto hlasovali redaktoři Autorevue.cz

Auto roku 2018 v ČR: Takto hlasovali redaktoři Autorevue.cz

Mezi favority patří BMW, kterému loni titul utekl pouze o pár bodů. Velmi kladné ohlasy ale vzbuzuje také zbytek osazenstva – Peugeot 508 za design a jízdní vlastnosti, Subaru XV za fantastický podvozek a technické vychytávky.

Než dojde k hlasování o vítězi, proběhne ještě jedno kolo testování. Na jeho základě porota rozdělí body podle jasně stanoveného klíče. Výsledky budou zveřejněny 8. ledna v rámci tiskové konference SDA, během níž se dozvíme také prodejní výsledky na českém trhu za letošní rok. O dalším průběhu ankety budeme informovat.

Auto roku 2019 v České republice: Finálová pětice (abecední pořadí)
1. BMW X5
2. Ford Focus
3. Kia Ceed
4. Peugeot 508
5. Subaru XV
První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků