Auto roku 2019 v ČR má pět finalistů! Utkají se i dva vozy z jednoho segmentu

Pětice finalistů vzešla z hlasování 35členné odborné poroty. Vítěz bude vyhlášen 8. ledna v rámci tiskové konference Svazu dovozců automobilů (SDA).

Letošní ročník ankety Auto roku 2019 v ČR konečně nabral ty správné obrátky. Po rozporuplném začátku, kdy se nepodařilo sestavit seznam nominovaných vozidel na první ani druhý pokus, proběhly oficiální novinářské testy a první kolo hlasování. V něm měla 35členná porota, jíž jsem také součástí, určit vozy postupující do finálového kola.

Auto roku 2019 v ČR je kompletní. Projděte si finální sestavu kandidátů

Auto roku 2019 v ČR je kompletní. Projděte si finální sestavu kandidátů

Nejzazší termín odevzdání hlasovacích lístků byl minulý pátek, přičemž dnes Svaz dovozců automobilů (SDA) vyhlásil situaci po sečtení všech hlasů. Finálová pětice je následující: BMW X5, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV. Z větší části se opakuje situace z loňska. Tehdy se také ve finále utkaly značky BMW, Kia a Subaru, pětici pak doplnily automobilky Škoda a Opel.

Letošní souboj o titul Auto roku 2019 v ČR bude zajímavý i v tom, že se o vítězství utkají dva vozy ze stejného segmentu – Ford Focus a Kia Ceed. Oba jsou žhavými novinkami, oba nabízejí výkonné motory, moderní design a výborně jezdí. Volba nebude snadná...

Auto roku 2018 v ČR: Takto hlasovali redaktoři Autorevue.cz

Auto roku 2018 v ČR: Takto hlasovali redaktoři Autorevue.cz

Mezi favority patří BMW, kterému loni titul utekl pouze o pár bodů. Velmi kladné ohlasy ale vzbuzuje také zbytek osazenstva – Peugeot 508 za design a jízdní vlastnosti, Subaru XV za fantastický podvozek a technické vychytávky.

Než dojde k hlasování o vítězi, proběhne ještě jedno kolo testování. Na jeho základě porota rozdělí body podle jasně stanoveného klíče. Výsledky budou zveřejněny 8. ledna v rámci tiskové konference SDA, během níž se dozvíme také prodejní výsledky na českém trhu za letošní rok. O dalším průběhu ankety budeme informovat.

Auto roku 2019 v České republice: Finálová pětice (abecední pořadí)
1. BMW X5
2. Ford Focus
3. Kia Ceed
4. Peugeot 508
5. Subaru XV
Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 21 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků