Auto může být umění. Připomeňte si unikátní díla BMW Art Car, stojí to za to

Warhol, Stella, Calder, Kayama a další jména světového formátu mají společného jmenovatele - BMW.

Vozy BMW Art Car se začaly vytvářet roku 1975, kdy americký výtvarník Alexander Calder vtiskl svou tvorbu do závodního 3.0 CSL. Přetváření modelů BMW v umění se stalo tradicí a postupně se pod jednotlivá díla podepsala jména jako Frank Stella či Andy Warhol.

Futuristické BMW i8 v dubnu skončí. Bylo tu jen 6 let, s nástupcem se nepočítá

Futuristické BMW i8 v dubnu skončí. Bylo tu jen 6 let, s nástupcem se nepočítá

Nejnovější počin má na svědomí brazilský fotograf a umělec Gabriel Wickbold. Abychom vás ale netahali za fusakli, musíme hned přiznat, že toto není oficiální počin. Jde o regionální akci, která ve světě není ojedinělá. Podobná neoficiální výtvarná díla vznikají po celém světě. Oficiální díla si také můžete připomenout v galerii nahoře.

Wickboldovým plátnem byl hybrid, konkrétně model 745Le M Sport. „Umění je důležitým pilířem značky BMW. Gabrielovo dílo velmi oceňujeme, protože stejně jako BMW, i on spojuje technologie, krásu a design“, okomentoval vůz slovy Jorge Junior, vedoucí marketingu brazilského BMW.

Malířka ze země ledovců vtiskla své dílo do Bentley Continental GT. A vzniklo tohle

Malířka ze země ledovců vtiskla své dílo do Bentley Continental GT. A vzniklo tohle

„Myšlenka použít technologii jako inspiraci k tvorbě, jako to udělalo BMW s tímto modelem, je velmi podobná mému procesu tvorby“, okomentoval své dílo umělec. Vůz bude vystavený v brazilském obchodě BMW až do konce ledna.

Modernizované BMW 7 do zásuvky se představilo začátkem loňského roku. Základem pro plug-in hybrid se stal benzinový šestiválec, který byl vyladěn na 210 kW (286 koní) K ruce mu je elektromotor s výkonem 83 kW (113 koní). Dohromady jsou při zvoleném jízdním režimu Sport schopní poskytnout řidiči výkon 290 kW (394 koní) a točivý moment 600 N.m.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

včera | Richard Herbich | 85 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 83 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků