Auto může být umění. Připomeňte si unikátní díla BMW Art Car, stojí to za to

Warhol, Stella, Calder, Kayama a další jména světového formátu mají společného jmenovatele - BMW.

Vozy BMW Art Car se začaly vytvářet roku 1975, kdy americký výtvarník Alexander Calder vtiskl svou tvorbu do závodního 3.0 CSL. Přetváření modelů BMW v umění se stalo tradicí a postupně se pod jednotlivá díla podepsala jména jako Frank Stella či Andy Warhol.

Futuristické BMW i8 v dubnu skončí. Bylo tu jen 6 let, s nástupcem se nepočítá

Futuristické BMW i8 v dubnu skončí. Bylo tu jen 6 let, s nástupcem se nepočítá

Nejnovější počin má na svědomí brazilský fotograf a umělec Gabriel Wickbold. Abychom vás ale netahali za fusakli, musíme hned přiznat, že toto není oficiální počin. Jde o regionální akci, která ve světě není ojedinělá. Podobná neoficiální výtvarná díla vznikají po celém světě. Oficiální díla si také můžete připomenout v galerii nahoře.

Wickboldovým plátnem byl hybrid, konkrétně model 745Le M Sport. „Umění je důležitým pilířem značky BMW. Gabrielovo dílo velmi oceňujeme, protože stejně jako BMW, i on spojuje technologie, krásu a design“, okomentoval vůz slovy Jorge Junior, vedoucí marketingu brazilského BMW.

Malířka ze země ledovců vtiskla své dílo do Bentley Continental GT. A vzniklo tohle

Malířka ze země ledovců vtiskla své dílo do Bentley Continental GT. A vzniklo tohle

„Myšlenka použít technologii jako inspiraci k tvorbě, jako to udělalo BMW s tímto modelem, je velmi podobná mému procesu tvorby“, okomentoval své dílo umělec. Vůz bude vystavený v brazilském obchodě BMW až do konce ledna.

Modernizované BMW 7 do zásuvky se představilo začátkem loňského roku. Základem pro plug-in hybrid se stal benzinový šestiválec, který byl vyladěn na 210 kW (286 koní) K ruce mu je elektromotor s výkonem 83 kW (113 koní). Dohromady jsou při zvoleném jízdním režimu Sport schopní poskytnout řidiči výkon 290 kW (394 koní) a točivý moment 600 N.m.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků