Suzuki Futuro-e je vizí elektrického SUV kupé. Uvádí nový designový jazyk značky

Taky Suzuki se chce předvést v populární třídě SUV kupé. Nový koncept Futuro-e je ukázkou budoucího směřování designu značky celosvětově.

O indické výstavě AutoExpo 2020 jsme se už zmiňovali ve spojitosti s působením české Škody na tamním trhu. Taky japonské Suzuki se nicméně dále soustředí na indické zákazníky a na autosalonu v Dillí představuje v rámci své indické divize Maruti Suzuki nový koncept elektrifikovaného SUV kupé Futuro-e.

Suzuki Jimny má údajně na kahánku. Mohlo by zmizet z Evropy, naděje ale existuje

Suzuki Jimny má údajně na kahánku. Mohlo by zmizet z Evropy, naděje ale existuje

Kromě toho, že chce Suzuki konceptem zapůsobit na cílovou skupinu mladých řidičů v Indii a místnímu trhu přiblížit vlnu elektrifikace, Futuro-e má rovněž představovat další vývoj globálního designového jazyku budoucích modelů SUV japonské značky.

Karoserie se vyznačuje ostrými prolisy na přídi i bocích, masku vyplňuje dlouhý pás LED osvětlení včetně podsvíceného loga Suzuki a proporce nasvědčují spíše dvoumístnému interiéru s opravdu silně klesající linií střechy vzadu.

Suzuki pokračuje v elektrifikaci. Nový hybrid přináší vlastně jen samá pozitiva

Suzuki pokračuje v elektrifikaci. Nový hybrid přináší vlastně jen samá pozitiva

Jak ostatně napovídá i název konceptu, interiér je rovněž dosti futuristický. Hranatý volant či knipl naznačuje myšlenku rozsáhlého využití funkcí autonomního řízení, palubní deska je v podstatě po celé své délce vyplněna displejem a identicky je řešen i malý středový panel nebo ovládání sedadel na bočnících dveří.

O pohonném ústrojí neposkytuje Suzuki žádné další informace kromě toho, že Futuro-e je „připraveno na budoucnost s širokou paletou možností od hybridů po čistě elektrická ústrojí“. Zda se nakonec indická studie transformuje do reálného sériového modelu, to se však teprve uvidí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička | 10 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 84 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků