Auto Diskont: Zájem o čínské vozy předčil očekávání

Zhroucené webové stránky, několikanásobně přetížená infolinka, email zahlcený objednávkami, ale i osobní výhrůžky smrtí majiteli Auto Diskontu Martinu Emesovi. Tuto smršť odstartovalo zveřejnění záměru Emese prodávat nové čínské automobily.

„Zájem je obrovský! Dostali jsme stovky emailů, nejčastěji s žádostmi o podrobnější informace včetně cen. Návštěvnost v našich autocentrech vzrostla trojnásobně a permanentně přetížená byla i infolinka, i když jsme ztrojnásobili kapacitu operátorů,“ prozradil Martin Emes reakce veřejnosti na jeho záměry s čínskými automobily.

Auto Diskont obdržel množství dotazů ohledně cen a typů vozů, ale i plno konkrétních objednávek, přestože stále nezveřejnil, které vozy hodlá prodávat. „To vše je stále v jednání. Tento týden jsme ve vyjednávání podmínek výrazně pokročili. Výsledky bychom mohli oznámit do konce listopadu,“ dodal Emes.

Zájem o čínská auta a úspěch Auto Diskontuu Martinu Emesovi přinesl ale i vážné osobní potíže. „Dostal jsem několik výhružek smrtí a likvidací mé rodiny, pokud nepřestanu se svými aktivitami kolem čínských vozů,“ uvedl Emes a připustil, že zvažuje podání trestního oznámení na neznámého pachatele. Kvůli vážným výhrůžkám si dokonce musel najmout osobní ochranku.

„Ať už je to vyšinutý jedinec nebo tlak prodejců nových vozů, kteří ze mě mají strach, nenechám se odradit,“ svěřil se Emes s tím, že od zveřejnění svého záměru je permanentně sledován. Zájem veřejnosti ho naopak nutí pokračovat a vyhovět ohromné poptávce po „extrémně“ levných nových vozech.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků