Auto Diskont: Zájem o čínské vozy předčil očekávání

Zhroucené webové stránky, několikanásobně přetížená infolinka, email zahlcený objednávkami, ale i osobní výhrůžky smrtí majiteli Auto Diskontu Martinu Emesovi. Tuto smršť odstartovalo zveřejnění záměru Emese prodávat nové čínské automobily.

„Zájem je obrovský! Dostali jsme stovky emailů, nejčastěji s žádostmi o podrobnější informace včetně cen. Návštěvnost v našich autocentrech vzrostla trojnásobně a permanentně přetížená byla i infolinka, i když jsme ztrojnásobili kapacitu operátorů,“ prozradil Martin Emes reakce veřejnosti na jeho záměry s čínskými automobily.

Auto Diskont obdržel množství dotazů ohledně cen a typů vozů, ale i plno konkrétních objednávek, přestože stále nezveřejnil, které vozy hodlá prodávat. „To vše je stále v jednání. Tento týden jsme ve vyjednávání podmínek výrazně pokročili. Výsledky bychom mohli oznámit do konce listopadu,“ dodal Emes.

Zájem o čínská auta a úspěch Auto Diskontuu Martinu Emesovi přinesl ale i vážné osobní potíže. „Dostal jsem několik výhružek smrtí a likvidací mé rodiny, pokud nepřestanu se svými aktivitami kolem čínských vozů,“ uvedl Emes a připustil, že zvažuje podání trestního oznámení na neznámého pachatele. Kvůli vážným výhrůžkám si dokonce musel najmout osobní ochranku.

„Ať už je to vyšinutý jedinec nebo tlak prodejců nových vozů, kteří ze mě mají strach, nenechám se odradit,“ svěřil se Emes s tím, že od zveřejnění svého záměru je permanentně sledován. Zájem veřejnosti ho naopak nutí pokračovat a vyhovět ohromné poptávce po „extrémně“ levných nových vozech.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků