Auto Diskont: Zájem o čínské vozy předčil očekávání

Zhroucené webové stránky, několikanásobně přetížená infolinka, email zahlcený objednávkami, ale i osobní výhrůžky smrtí majiteli Auto Diskontu Martinu Emesovi. Tuto smršť odstartovalo zveřejnění záměru Emese prodávat nové čínské automobily.

„Zájem je obrovský! Dostali jsme stovky emailů, nejčastěji s žádostmi o podrobnější informace včetně cen. Návštěvnost v našich autocentrech vzrostla trojnásobně a permanentně přetížená byla i infolinka, i když jsme ztrojnásobili kapacitu operátorů,“ prozradil Martin Emes reakce veřejnosti na jeho záměry s čínskými automobily.

Auto Diskont obdržel množství dotazů ohledně cen a typů vozů, ale i plno konkrétních objednávek, přestože stále nezveřejnil, které vozy hodlá prodávat. „To vše je stále v jednání. Tento týden jsme ve vyjednávání podmínek výrazně pokročili. Výsledky bychom mohli oznámit do konce listopadu,“ dodal Emes.

Zájem o čínská auta a úspěch Auto Diskontuu Martinu Emesovi přinesl ale i vážné osobní potíže. „Dostal jsem několik výhružek smrtí a likvidací mé rodiny, pokud nepřestanu se svými aktivitami kolem čínských vozů,“ uvedl Emes a připustil, že zvažuje podání trestního oznámení na neznámého pachatele. Kvůli vážným výhrůžkám si dokonce musel najmout osobní ochranku.

„Ať už je to vyšinutý jedinec nebo tlak prodejců nových vozů, kteří ze mě mají strach, nenechám se odradit,“ svěřil se Emes s tím, že od zveřejnění svého záměru je permanentně sledován. Zájem veřejnosti ho naopak nutí pokračovat a vyhovět ohromné poptávce po „extrémně“ levných nových vozech.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků