Autem roku 2023 v ČR se stává Honda Civic. Zvítězila s velkým náskokem nad SUV i elektromobily

Jedenáctá generace japonského hatchbacku sbírá pochvalné reakce od odborné veřejnosti všude možně. Titulu Auto roku v ČR se tak asi nelze divit.

Finalisty ankety Auto roku 2023 v České republice jsme se dozvěděli v polovině ledna, nyní už je čas na oficiální vyhlášení vítězů. Autem roku 2023 se stává Honda Civic. Jedenáctá generace japonského hatchbacku dostala od odborné poroty složené z dvacítky motoristických novinářů celkem 123 bodů z 500 celkově možných.

Na druhém místě skončila s 83 body nová generace BMW X1, shodně bodů však dostala také žhavá novinka Volkswagen ID.Buzz, elektrický minivan pro moderní hipíky. Čtvrtá pozice patří taktéž elektromobilu, s počtem 79 bodů tuto pozici obsadil Renault Mégane E-Tech Electric. Páté místo si odnesl Peugeot 408 s 79 body. V těsném závěsu pak na posledním místě skončil Ford Ranger s 57 body.

V loňském dvouročníku se titulem Auto roku v České republice pyšnilo BMW i4, následované Subaru Outback a Škodou Fabia. Naše domácí automobilka letos nebyla nominována, neměla totiž ani co nominovat. Triumf Hondy je velkým úspěchem i pro japonské vozy, naposledy se totiž tímto titulem pyšnila Mazda 6 v roce 2014.

Auto roku v České republice 2023: Výsledky
Pořadí Počet získaných bodů
1. Honda Civic 123
2.-3. BMW X1 83
2.-3. Volkswagen ID. Buzz 83
4. Renault Mégane E-Tech Electric 79
5. Peugeot 408 75
6. Ford Ranger 57

Honda Civic

Honda Civic je sportovnější typ vozu od japonské automobilky. Symbol spolehlivosti a robustního zpracování zůstává u atmosférických motorů i poté, co většina konkurence přešla na menší objem a přeplňování.

10. generace • Honda Civic Type-R • Test Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT • Ceny v ČR • Test Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC • Dostupné motory • Test Honda Civic Type R GT 2020

Diskuze (24) Další článek: Čínský Zeekr představuje kompaktní crossover X. Má přes 400 koní, techniku sdílí chystaným Volvem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz