Auta těch nejnáročnějších dobrodruhů teď mají motor V8. Levná záležitost to není

Náklaďáky tak dobrodružné, že už se vám možná nikdy nebude chtít nazpátek? Čtěte dále...

O vozech značky EarthCruiser jsme ještě nepsali. S novými verzemi dvou jejích modelů ale přišel čas to napravit. Jde o dobrodružně zaměřené vozy a tudíž velmi specificky zaměřený trh. Značka sama o sobě tvrdí, že staví vozy pro lidi, kteří se chtějí dostat do všech koutů světa, do každé uličky ve městě a překonat i ten nejnáročnější terén.

Peugeot udělal z Boxeru cool obytný vůz. Zaujme pohonem 4x4 a drsným vzhledem

Peugeot udělal z Boxeru cool obytný vůz. Zaujme pohonem 4x4 a drsným vzhledem

A stačí se na vozy podívat a hned je vám jasné, že to myslí opravdu vážně. Jen s těmi úzkými uličkami to tedy moc nevidíme. Earthcruiser má v nabídce celkem čtyři modely. Dva z nich (FX a o něco vyšší EXP) se nyní dočkali modernizace. Jde o nákladní vozy s kempingovou vestavbou, u kterých můžete křížit nápravy snad do nekonečna.

Největší novinkou u modernizovaných modelů je určitě motor. Tam, kde čekáte nějaký rozumný diesel, je teď totiž osmiválcový motor o objemu 6,0 litru (výkon 300 koní). Konkrétně jde o Vortec z koncernu GM, vyrábí se od roku 1995 a najdete ho třeba v některých vozech Chevrolet. Svou sílu přenáší na kola pomocí nové automatické převodovky Allison 1000.

Omlazený VW California oficiálně: Hromada nové techniky a nejpohodlnější postele

Omlazený VW California oficiálně: Hromada nové techniky a nejpohodlnější postele

Promyšlený a do detailu propracovaný pohon obou náprav pak pochází přímo od výrobce EarthCruiser. Oba modely mají nyní i větší zavazadlový prostor a externí kuchyň, kterou lze jednoduše vysunout a vařit venku. O energii se stará 720 ampérová baterie a voda se skladuje v nádrži na 318 litrů. 

Ubytování zde najde pět dospělých (eventuelně čtyři a dvě děti). Cena 350.000 dolarů je pro oba modely shodná. V přepočtu přes 8 milionů korun se možná může zdát jako hodně, ale jak jsme již psali, jde o tak specificky zaměřený trh, že ta malá skupinka lidí určitě neváhá.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků