Auta těch nejnáročnějších dobrodruhů teď mají motor V8. Levná záležitost to není

Náklaďáky tak dobrodružné, že už se vám možná nikdy nebude chtít nazpátek? Čtěte dále...

O vozech značky EarthCruiser jsme ještě nepsali. S novými verzemi dvou jejích modelů ale přišel čas to napravit. Jde o dobrodružně zaměřené vozy a tudíž velmi specificky zaměřený trh. Značka sama o sobě tvrdí, že staví vozy pro lidi, kteří se chtějí dostat do všech koutů světa, do každé uličky ve městě a překonat i ten nejnáročnější terén.

Peugeot udělal z Boxeru cool obytný vůz. Zaujme pohonem 4x4 a drsným vzhledem

Peugeot udělal z Boxeru cool obytný vůz. Zaujme pohonem 4x4 a drsným vzhledem

A stačí se na vozy podívat a hned je vám jasné, že to myslí opravdu vážně. Jen s těmi úzkými uličkami to tedy moc nevidíme. Earthcruiser má v nabídce celkem čtyři modely. Dva z nich (FX a o něco vyšší EXP) se nyní dočkali modernizace. Jde o nákladní vozy s kempingovou vestavbou, u kterých můžete křížit nápravy snad do nekonečna.

Největší novinkou u modernizovaných modelů je určitě motor. Tam, kde čekáte nějaký rozumný diesel, je teď totiž osmiválcový motor o objemu 6,0 litru (výkon 300 koní). Konkrétně jde o Vortec z koncernu GM, vyrábí se od roku 1995 a najdete ho třeba v některých vozech Chevrolet. Svou sílu přenáší na kola pomocí nové automatické převodovky Allison 1000.

Omlazený VW California oficiálně: Hromada nové techniky a nejpohodlnější postele

Omlazený VW California oficiálně: Hromada nové techniky a nejpohodlnější postele

Promyšlený a do detailu propracovaný pohon obou náprav pak pochází přímo od výrobce EarthCruiser. Oba modely mají nyní i větší zavazadlový prostor a externí kuchyň, kterou lze jednoduše vysunout a vařit venku. O energii se stará 720 ampérová baterie a voda se skladuje v nádrži na 318 litrů. 

Ubytování zde najde pět dospělých (eventuelně čtyři a dvě děti). Cena 350.000 dolarů je pro oba modely shodná. V přepočtu přes 8 milionů korun se možná může zdát jako hodně, ale jak jsme již psali, jde o tak specificky zaměřený trh, že ta malá skupinka lidí určitě neváhá.

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský | 45 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 25 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků