Auta roku v Japonsku a Skotsku mají své vítěze

Každoroční klání o to, kdo ukořisti prestižní titul "Auto roku", je v plném proudu. Po boku celoevropské soutěže probíhají i ty národní. První výsledky jsou již známé a ukazují, kdo by se nakonec mohl stát i celkovým vítězem.
Auta roku v Japonsku a Skotsku mají své vítěze

Stejně jako u nás probíhá i v dalších zemích soutěž, ve které se volí národní Auto roku. V minulých dnech byly vyhlášeny výsledky ve Skotsku a Japonsku, na které se za chvíli podíváme. Je již známou věcí, že letošní titul Evropského auta roku si odnese někdo ze sedmičky:

  • Alfa Romeo 159
  • BMW řady 3
  • Citroen C1 - Peugeot 107 - Toyota Aygo
  • Mazda5
  • Renault Clio
  • Toyota Yaris
  • Volkswagen Passat

Skotsko

Ve Skotsku se stal autem roku 2006 vůz německého výrobce BMW. Nové BMW řady 3 si tak v Evropě připsalo svůj první velký úspěch v podobných novinářských anketách a uvidíme za pár týdnů, zda se odrazí i v celkovém výsledku. Ve Skotsku jsou ovšem udělovány tituly i v jiných kategoriích. Celkový vítěz je sice nejprestižnější cenou, ale ne jedinou. V segmentu malých vozů tam zvítězil Renault Modus, v rodinných vozech Ford Focus a Range Rover Sport zvítězil mezi sportovními vozy pro volný čas.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW řady 3

Japonsko

V minulých dnech byl představen i vítěz prestižního klání v Japonsku. Tam zvítězila nová Mazda MX-5. Pro Mazdu je to v Japonsku úspěch po dlouhých 23 letech. Na druhém místě se umístil další japonský zástupce, Lexus GS. Přes tyto výsledky se ani jeden z vozů neobjeví v soutěži o Evropské auto roku. Jen pro úplnost, BMW řady 3 slavilo úspěch i v Japonsku, kde skončilo na třetím místě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová Mazda MX-5

Van of the year 2006

Trochu stranou tradičních soutěží a zájmu veřejnosti jsou specifické kategorie. Jednou z nich je i Van roku, který má také velmi dlouhou tradici. V letošním roce získal titul Fiat Doblo Cargo.

Klepněte pro větší obrázek
Fiat Doblo Cargo

Nejlepší SUV v USA

Automobilka KIA obsadila se svým modelem Sportage první místo ve velmi prestižní soutěži, kterou volí členové severoamerické asociace motoristických časopisů (NWAPA), o nejlepší SUV do 25 000 dolarů. Porazila tak na 21 další konkurentů. KIA je v tomto každoročním klání poměrně úspěšná, když v roce 2002 obsadila také první místo, ovšem s modelem Sorento. Soutěž je ovšem od těch ostatních trochu odlišná, hlasující novináři totiž vybírají vítěze přímo na místě srovnání. Všechna auta se svezou na jedno místo a novináři pak mají k dispozici jak testovací asfaltový okruh, tak i terénní okruhy a další. Jakmile vyzkouší všechny vozy, určí vítěze.

Klepněte pro větší obrázek
Kia Sportage
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků