Auta pro milovníky přírody. Jak být v jejím srdci a neplatit za hotely?

Jet na dovolenou po vlastní ose skýtá hned několik výhod. Jste časově flexibilní, můžete se zastavit, kde budete chtít, jste pány situace. Problém se spaním? Ani ne, existuje hned několik druhů automobilů, ve kterých se dá nocovat…

Dovolenou tráví každý jinak. Někdo preferuje pevně dané a tudíž místo, kde dny zaslouženého odpočinku stráví. Někdo zase preferuje poznávání a dlouho se na jednom místě nezdrží. V tom případě musí dobře plánovat itinerář, aby byl vždy kde přespat. Pokud si tedy neveze postel s sebou.

Existuje mnoho různých variant – od obyčejného velkého kombíku, upravené dodávky, nebo obytného vozu, přes střešní stany, obytné nástavby, přívěsy a karavany, až po pojízdné luxusní autobusy a kamiony. Vše záleží na finanční situaci každého z nás.

Při rozhodování, jaký druh vlastně pořídit, je nutné brát v úvahu především několik základních údajů. Tím nejdůležitějším je frekvence vašich výletů. Budete se na místě zdržovat, nebo budete popojíždět? V kolika lidech? Preferujete komfort, nebo je spíše velký prostor? Nebo vám bude stačit jen místo kam složit hlavu?

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

včera | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků