Auta na náplavce: Těšte se na vodíkový Hyundai, XCeed či unikátní Škodu!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce hlásí rekordní účast automobilek. Chybět nebude ani program pro celou rodinu a populární hudební doprovod.

Další ročník již tradiční výstavy aut, kterou pořádá partnerský časopis Svět motorů na pražské náplavce, se koná za necelé dva měsíce. Do kalendáře si zapište datum 29.8. až 1.9, připravte si fotoaparáty, a hlavně dotazy na zástupce šestadvaceti značek, které se letošního, v pořadí již třetího ročníku, účastní.

Nová Kia XCeed oficiálně: To nej z Žiliny poprvé uvidíte na pražské náplavce!

Nová Kia XCeed oficiálně: To nej z Žiliny poprvé uvidíte na pražské náplavce!

Rekordní účast značek jde ruku v ruce se spoustou zajímavých modelů, které budou na náplavce k vidění. Za zmínku nepochybně stojí nová Kia Xceed, městský crossover, který budete mít možnost spatřit ještě před tím, než za jeho volant usednou novináři v rámci dynamické prezentace pořádané ve Francii. Proběhne hned po Autech na náplavce a my na ní nebudeme chybět.

Na stánek automobilky Hyundai přijede po vlastní ose až z Bruselu vodíkový model Nexo. Pro jihokorejskou automobilku půjde o českou výstavní premiéru, takže nás zcela jistě zasype novinkami a z rukávu vytáhne nejeden trumf. Vozy ostré rodiny N jsou jistota.

Jak schopný je Hyundai Nexo vysavač? Za měsíc vyčistil 918 kg vzduchu!

Jak schopný je Hyundai Nexo vysavač? Za měsíc vyčistil 918 kg vzduchu!

Domácí značka Škoda představí očekávaný crossover Kamiq, který po technické stránce vychází z hatchbacku Scala. Nepůjde však o hlavní hvězdu stánku. Pozornost na sebe zcela jistě strhne studie Škoda Vision iV, kterou jsme už měli možnost řídit. Očekávat můžete i premiéru modernizovaného Mitsubishi ASX, francouzské hvězdy Renaultu Clio, a portfolio představí také značka SsangYong, která se nedávno vrátila na český trh.

Opět se můžete těšit na zábavu pro celou rodinu. O čtvrteční hudební doprovod se postará kapela Mirai, v pátek zazpívá Thom Artway a sobotní stage bude patřit skupině Mandrage. Nenechejte si ujít ani zajímavé přednášky - o technice bude povídat expert Světa motorů Martin Vaculík. S sebou si vezměte jen drobné na občerstvení. Vstupné na celou akci je totiž zdarma!

Auta na náplavce 2019: Důležité info

Místo konání:

Smíchovská náplavka a Rašínovo nábřeží, mezi Železničním a Palackého mostem

Otevírací doba expozic:

Čtvrtek 29. srpna 16:00 - 22:00
Pátek 30. srpna 10:00 - 22:00
Sobota 31. srpna 10:00 - 22:00
Neděle 1. září 10:00 - 18:30

Podrobnější informace včetně kompletního programu budou následovat

Speciál: Auta na náplavce 2019

Auta na náplavce je unikátní výstava časopisu Svět motorů. Na konci letních prázdnin 2019 proběhne již třetí ročník. Stejně jako v předchozím roce bude výstava rozprostřena na obou březích Vltavy v prostoru mezi Palackého a Železničním mostem.

Místo, vstupné, otevírací dobaKompletní programStánek Škoda • Japonské legendyStánek Hyundai, Kia, SsangYong

Starší ročníky:
Auta na náplavce 2018
Auta na náplavce 2017

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků