Auta na náplavce 2019: Těšte se na japonské legendy! Bude se i závodit

Pokračujeme v představování značek, které uvidíte a výstavě Auta na náplavce 2019. Letos budete moci vyhrát i závodní licenci!

Ani dnes vám nezapomeneme představit značky, které budou k vidění na výstavě Světa motorů Auta na náplavce. Z uplynulých dvou ročníků již víte, že celá akce není jenom o naleštěných novinkách automobilové trhu, ale i zajímavém doprovodném programu. Než ale prozradíme důležitou novinku, projdeme si další sestavu modelů potvrzených značek. Tentokrát zamíříme do Japonska.

Auta na náplavce 2019: Konečně dorazí i Hyundai! A co ukážou další Korejci?

Auta na náplavce 2019: Konečně dorazí i Hyundai! A co ukážou další Korejci?

Na smíchovské náplavce bude vystavovat automobilka Mitsubishi, na jejímž stánku si budete moci prohlédnout modernizované SUV Mitsubishi ASX. Prostorný a nenáročný vůz odolává zubu času výrazně přepracovanými tvary, zajímavostí je upsizing. Zatímco před modernizací nabídka zahrnovala motor 1.6 MIVEC/86 kW, manuální převodovku a přední pohon (dříve byla nabídka rozmanitější), na Náplavce na vás bude čekat nový atmosférický dvoulitr s převodovkou CVT (110 kW).

Mitsubishi má recept na stáří. Třetí facelift ASX se vydařil i pod kapotou

Mitsubishi má recept na stáří. Třetí facelift ASX se vydařil i pod kapotou

Slibovali jsme japonské legendy, z nichž jedna bude k vidění právě u Mitsubishi. Na mysli máme výrazně přepracovaný pick-up L200, který měl premiéru koncem loňského roku v Bangkoku. Symbolicky 40 let od uvedení první generace. „Nová L200 je jedním z našich nejdůležitějších modelů strategického významu. Jeho úspěch nám pomůže zesílit trend udržitelného růstu naší společnosti. V rámci změn jsme se zaměřili na vylepšení po stránce odolnosti, spolehlivosti a pohodlí uživatele,“ uvedl během premiéry generální ředitel Mitsubishi Motors Osamu Masuko.

Auta na náplavce 2019: Škoda v Praze poprvé ukáže Kamiq a nový elektromobil

Auta na náplavce 2019: Škoda v Praze poprvé ukáže Kamiq a nový elektromobil

Chybět nebudou ani automobilky Lexus a Toyota, které sázejí na hybridy a jsou zastánci vodíkového pohonu. Lexus ukáže SUV NX a RX, Toyota zase novou generaci Corolly, nejprodávanějšího auta na světě, či SUV RAV4. Něco nám ale říká, že nejrušněji bude kolem nového vydání sporťáku Supra. Ten Japonci vyvíjeli s BMW a rozhodně to nebylo na škodu. Jsme rádi, že je Supra zpátky!

Vyhrajte závodní licenci!

Možná víte, že je časopis Svět motorů, pořadatel výstavy Auta na náplavce, dlouhá léta partnerem ankety Zlatý volant. Anketa o nejlepší automobilové a motocyklové jezdce se rozroste o kategorii Simracing, určené pro závodníky na simulátorech. Náplavka bude místem, kde se celý seriál rozběhne. A je to zároveň příležitost pro vás!

Auta na náplavce: Těšte se na vodíkový Hyundai, XCeed či unikátní Škodu!

Auta na náplavce: Těšte se na vodíkový Hyundai, XCeed či unikátní Škodu!

Ve hře RaceRoom Race Experience můžete zkusit zajet nejrychlejší čas na Autodromu Most s vozy ADAC GT Masters. Po skončení letošního ročníku výstavy bude simulátor až do konce listopadu umístěn v obchodním centru Arkády Pankrác. Desítka nejlepších závodníků se začátkem února utká ve finále a vítěz bude vyhlášen 6. února během galavečera Zlatý volant. Vítěz si odnese závodní licenci a titul Zlatý volant, za stříbrné místo je výhra 10.000 Kč a bronz bude odměněn poukazem na kurz sportovní jízdy na Autodromu Most.

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce bude probíhat na obou březích Vltavy mezi Železničním a Palackého mostem od čtvrtka 29. srpna do neděle 1. září. Program najdete v tabulce níže. A nezapomeňte: VSTUP JE ZDARMA!

Auta na nápavce 2019: Program výstavy
Čtvrtek 29. srpna 
16:00 Otevření výstavy
19:45 Slavnostní zahájení
20:00 Koncert kapely Mirai
22:00 Ukončení 1. dne pro veřejnost
Pátek 30. srpna
10:00 Otevření výstavy
20:00 Koncert Thoma Artwaye
22:00 Ukončení 2. dne pro veřejnost
Sobota 31. srpna
10:00 Otevření výstavy
11:00 - 16:00 Besedy a autogramiády
20:00 Koncert kapely Mandrage
22:00 Ukončení 3. dne pro veřejnost
Neděle 1. září
10:00 Otevření výstavy
11:00 - 16:00 Besedy a autogramiády
18:30 Ukončení výstavy

Speciál: Auta na náplavce 2019

Auta na náplavce je unikátní výstava časopisu Svět motorů. Na konci letních prázdnin 2019 proběhne již třetí ročník. Stejně jako v předchozím roce bude výstava rozprostřena na obou březích Vltavy v prostoru mezi Palackého a Železničním mostem.

Místo, vstupné, otevírací dobaStánek Škoda Stánek Hyundai, Kia, SsangYong

Starší ročníky:
Auta na náplavce 2018
Auta na náplavce 2017

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků