Auta na náplavce 2019: Konečně dorazí i Hyundai! A co ukážou další Korejci?

Je pondělí a my pokračujeme v představení značek, které budou k vidění na unikátní výstavě Světa motorů Auta na náplavce. Tentokrát se podíváme na početné zastoupení Korejců.

Pokud sledujete výstavu Auta na náplavce dlouhodobě, víte, že zde automobilka Hyundai během uplynulých dvou ročníků nevystavovala. Ne proto, že by jí časopis Svět motorů, pořadatel výstavy, nechtěl poskytnout prostor. Zúčastnit se totiž odmítalo samo tuzemské zastoupení značky.

Auta na náplavce 2019: Škoda v Praze poprvé ukáže Kamiq a nový elektromobil

Auta na náplavce 2019: Škoda v Praze poprvé ukáže Kamiq a nový elektromobil

V březnu letošního roku došlo ke změně na jednom z nejvyšších postů importu a začaly se dít věci. Hyundai se přestal obouvat do konkurence, pustil se do urovnávání vztahů s dealery a šel naproti zákazníkům. I proto dnes nabízí jedny z nejdostupnějších vozů na trhu, o čemž jsme ostatně v uplynulých týdnech několikrát informovali. A nejenom to – výrazně se podílí i vývoji vodíkových aut, stejně jako sesterská automobilka Kia.

Hyundai i30 padnul na cenové dno. Scala si o něčem takovém může nechat zdát

Hyundai i30 padnul na cenové dno. Scala si o něčem takovém může nechat zdát

O modelu Nexo s palivovými články jste už jistě slyšeli. V Česku se zatím neprodává, ale nechybí moc a Hyundai odkryje karty. S vodíkovými vozy mají Evropané málo zkušeností, troufám si ale říci, že díky kolegům ze Světa motorů bude brzdy jasněji. Ti totiž Hyundai Nexo, který bude o posledním srpnovém víkendu k vidění na smíchovské straně Vltavy, vyzvednou přímo v bruselském sídle značky a odvezou do Prahy. Tolik kilometrů u nás s vodíkovým autem nikdo neujel, těšit se proto můžete na velmi zajímavou reportáž.

Auta se vrátí na náplavku! Unikátní výstava Světa motorů proběhne na konci prázdnin

Auta se vrátí na náplavku! Unikátní výstava Světa motorů proběhne na konci prázdnin

Vedle vodíkového vozu, kterým podle některých patří budoucnost, Hyundai na výstavě Auta na náplavce ukáže modely Ioniq, Kona electric, i30 Fastback N, Tucson N Line a na své si přijdou i fanoušci rallye. K vidění totiž bude i ryzí závodní speciál i20 R5!

Zajímavou sestavu vozů na Hořejším nábřeží ukáže také značka Kia. Ta se výstavy Auta na náplavce účastní pravidelně a často mívá plno, přičemž ani letos tomu zřejmě nebude jinak. Vedle stálic v podobě modelů Stonic, Niro a Sportage se můžete těšit na shooting brake Proceed a nový Xceed, který je čtvrtou a poslední verzí kompaktního Ceedu.

Nová Kia XCeed oficiálně: To nej z Žiliny poprvé uvidíte na pražské náplavce!

Nová Kia XCeed oficiálně: To nej z Žiliny poprvé uvidíte na pražské náplavce!

Crossover Xceed, který na všech oficiálních fotkách září zlatavou barvou, si budete moci na náplavce prohlédnout ještě dříve, než za jeho volant usednou novináři a poprvé jej vyzkoušejí v rámci mezinárodní prezentace ve Francii. Jízdní dojmy přineseme nedlouho po skončení letošního ročníku výstavy.

Třetím Korejcem do party je SsangYong, který to na českém trhu zkouší rozjet od 90. let minulého století. Nedávno se vrátil v snad nejlepší formě, o čemž jste se mohli přesvědčit i díky testům, které jsme na Autorevue zatím publikovali. Rukama nám prošly modely Tivoli, Rexton i Musso Grand, test posledního zmíněného vozu bude na webu co nevidět.

TEST SsangYong Rexton G4 2.2 e-XDi 4x4 AT: Volání divočiny!

TEST SsangYong Rexton G4 2.2 e-XDi 4x4 AT: Volání divočiny!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce bude probíhat na obou březích Vltavy mezi Železničním a Palackého mostem od čtvrtka 29. srpna do neděle 1. září. Program najdete v tabulce níže, na potvrzené vozy korejských značek Hyundai, Kia a SsangYong se můžete podívat v galerii. A nezapomeňte: VSTUP NA CELOU AKCI JE ZDARMA!

Auta na nápavce 2019: Program výstavy
Čtvrtek 29. srpna 
16:00 Otevření výstavy
19:45 Slavnostní zahájení
20:00 Koncert kapely Mirai
22:00 Ukončení 1. dne pro veřejnost
Pátek 30. srpna
10:00 Otevření výstavy
20:00 Koncert Thoma Artwaye
22:00 Ukončení 2. dne pro veřejnost
Sobota 31. srpna
10:00 Otevření výstavy
11:00 - 16:00 Besedy a autogramiády
20:00 Koncert kapely Mandrage
22:00 Ukončení 3. dne pro veřejnost
Neděle 1. září
10:00 Otevření výstavy
11:00 - 16:00 Besedy a autogramiády
18:30 Ukončení výstavy

Speciál: Auta na náplavce 2019

Auta na náplavce je unikátní výstava časopisu Svět motorů. Na konci letních prázdnin 2019 proběhne již třetí ročník. Stejně jako v předchozím roce bude výstava rozprostřena na obou březích Vltavy v prostoru mezi Palackého a Železničním mostem.

Místo, vstupné, otevírací dobaStánek Škoda Stánek Hyundai, Kia, SsangYong

Starší ročníky:
Auta na náplavce 2018
Auta na náplavce 2017

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků