Australská rally

Předposledním podnikem MS v automobilových soutěžích je Australská rally. Kromě mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který se připravuje na poslední podnik letošní sezóny – britskou rally, se rally účastní všechny tovární týmy.
Australská rally
Předposledním podnikem MS v automobilových soutěžích je Australská rally. Kromě mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který se připravuje na poslední podnik letošní sezóny – britskou rally, se rally účastní všechny tovární týmy. Na účastníky čeká 21 RZ, což představuje cca 400 km z celkové délky 1283 km.

Všechny týmy se obávají zejména netradičního povrchu rychlostních zkoušek. Australská soutěž patří sice mezi šotolinové soutěže, ale kamínky jsou oblé a ne ostré – hranaté jako v Evropě. Podle vyjádření Colina McRae bude hrát důležitou roli, taktika. Ten kdo bude muset na tratě RZ vyrážet jako první, „uklidí“ ostatním trať. Největším favoritem by měl být Marcus Gronholm z týmu Peugeot Sport. Pokud totiž Marcus Gronholm vyhraje, v Austrálii má prakticky zajištěn titul v letošní sezóně. V jeho neprospěch však hovoří fakt, že na Australské rally startuje podruhé, z čehož vyplývá, že nezná trať tak dobře jako Colin McRae.

Cílem Colina McRae je vyhrát letošní ročník. Vede ho k tomu snaha o smazání šestibodového náskoku Marcuse Gronholma a posunout tak rozhodnutí o titulu na Britskou rally.

V pátek na jezdce čeká 9 rychlostních zkoušek, v sobotu 8 a v neděli závěrečné 4 rychlostní zkoušky.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků