Australská rally

Předposledním podnikem MS v automobilových soutěžích je Australská rally. Kromě mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který se připravuje na poslední podnik letošní sezóny – britskou rally, se rally účastní všechny tovární týmy.
Australská rally
Předposledním podnikem MS v automobilových soutěžích je Australská rally. Kromě mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který se připravuje na poslední podnik letošní sezóny – britskou rally, se rally účastní všechny tovární týmy. Na účastníky čeká 21 RZ, což představuje cca 400 km z celkové délky 1283 km.

Všechny týmy se obávají zejména netradičního povrchu rychlostních zkoušek. Australská soutěž patří sice mezi šotolinové soutěže, ale kamínky jsou oblé a ne ostré – hranaté jako v Evropě. Podle vyjádření Colina McRae bude hrát důležitou roli, taktika. Ten kdo bude muset na tratě RZ vyrážet jako první, „uklidí“ ostatním trať. Největším favoritem by měl být Marcus Gronholm z týmu Peugeot Sport. Pokud totiž Marcus Gronholm vyhraje, v Austrálii má prakticky zajištěn titul v letošní sezóně. V jeho neprospěch však hovoří fakt, že na Australské rally startuje podruhé, z čehož vyplývá, že nezná trať tak dobře jako Colin McRae.

Cílem Colina McRae je vyhrát letošní ročník. Vede ho k tomu snaha o smazání šestibodového náskoku Marcuse Gronholma a posunout tak rozhodnutí o titulu na Britskou rally.

V pátek na jezdce čeká 9 rychlostních zkoušek, v sobotu 8 a v neděli závěrečné 4 rychlostní zkoušky.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

dnes | Jiří Švamberk | 1 příspěvek
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků