Australská rally

Předposledním podnikem MS v automobilových soutěžích je Australská rally. Kromě mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který se připravuje na poslední podnik letošní sezóny – britskou rally, se rally účastní všechny tovární týmy.
Australská rally
Předposledním podnikem MS v automobilových soutěžích je Australská rally. Kromě mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který se připravuje na poslední podnik letošní sezóny – britskou rally, se rally účastní všechny tovární týmy. Na účastníky čeká 21 RZ, což představuje cca 400 km z celkové délky 1283 km.

Všechny týmy se obávají zejména netradičního povrchu rychlostních zkoušek. Australská soutěž patří sice mezi šotolinové soutěže, ale kamínky jsou oblé a ne ostré – hranaté jako v Evropě. Podle vyjádření Colina McRae bude hrát důležitou roli, taktika. Ten kdo bude muset na tratě RZ vyrážet jako první, „uklidí“ ostatním trať. Největším favoritem by měl být Marcus Gronholm z týmu Peugeot Sport. Pokud totiž Marcus Gronholm vyhraje, v Austrálii má prakticky zajištěn titul v letošní sezóně. V jeho neprospěch však hovoří fakt, že na Australské rally startuje podruhé, z čehož vyplývá, že nezná trať tak dobře jako Colin McRae.

Cílem Colina McRae je vyhrát letošní ročník. Vede ho k tomu snaha o smazání šestibodového náskoku Marcuse Gronholma a posunout tak rozhodnutí o titulu na Britskou rally.

V pátek na jezdce čeká 9 rychlostních zkoušek, v sobotu 8 a v neděli závěrečné 4 rychlostní zkoušky.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků