Australská rally

Předposledním podnikem MS v automobilových soutěžích je Australská rally. Kromě mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který se připravuje na poslední podnik letošní sezóny – britskou rally, se rally účastní všechny tovární týmy.
Australská rally
Předposledním podnikem MS v automobilových soutěžích je Australská rally. Kromě mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který se připravuje na poslední podnik letošní sezóny – britskou rally, se rally účastní všechny tovární týmy. Na účastníky čeká 21 RZ, což představuje cca 400 km z celkové délky 1283 km.

Všechny týmy se obávají zejména netradičního povrchu rychlostních zkoušek. Australská soutěž patří sice mezi šotolinové soutěže, ale kamínky jsou oblé a ne ostré – hranaté jako v Evropě. Podle vyjádření Colina McRae bude hrát důležitou roli, taktika. Ten kdo bude muset na tratě RZ vyrážet jako první, „uklidí“ ostatním trať. Největším favoritem by měl být Marcus Gronholm z týmu Peugeot Sport. Pokud totiž Marcus Gronholm vyhraje, v Austrálii má prakticky zajištěn titul v letošní sezóně. V jeho neprospěch však hovoří fakt, že na Australské rally startuje podruhé, z čehož vyplývá, že nezná trať tak dobře jako Colin McRae.

Cílem Colina McRae je vyhrát letošní ročník. Vede ho k tomu snaha o smazání šestibodového náskoku Marcuse Gronholma a posunout tak rozhodnutí o titulu na Britskou rally.

V pátek na jezdce čeká 9 rychlostních zkoušek, v sobotu 8 a v neděli závěrečné 4 rychlostní zkoušky.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 31 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků