Australská rally

Předposledním podnikem MS v automobilových soutěžích je Australská rally. Kromě mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který se připravuje na poslední podnik letošní sezóny – britskou rally, se rally účastní všechny tovární týmy.
Australská rally
Předposledním podnikem MS v automobilových soutěžích je Australská rally. Kromě mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který se připravuje na poslední podnik letošní sezóny – britskou rally, se rally účastní všechny tovární týmy. Na účastníky čeká 21 RZ, což představuje cca 400 km z celkové délky 1283 km.

Všechny týmy se obávají zejména netradičního povrchu rychlostních zkoušek. Australská soutěž patří sice mezi šotolinové soutěže, ale kamínky jsou oblé a ne ostré – hranaté jako v Evropě. Podle vyjádření Colina McRae bude hrát důležitou roli, taktika. Ten kdo bude muset na tratě RZ vyrážet jako první, „uklidí“ ostatním trať. Největším favoritem by měl být Marcus Gronholm z týmu Peugeot Sport. Pokud totiž Marcus Gronholm vyhraje, v Austrálii má prakticky zajištěn titul v letošní sezóně. V jeho neprospěch však hovoří fakt, že na Australské rally startuje podruhé, z čehož vyplývá, že nezná trať tak dobře jako Colin McRae.

Cílem Colina McRae je vyhrát letošní ročník. Vede ho k tomu snaha o smazání šestibodového náskoku Marcuse Gronholma a posunout tak rozhodnutí o titulu na Britskou rally.

V pátek na jezdce čeká 9 rychlostních zkoušek, v sobotu 8 a v neděli závěrečné 4 rychlostní zkoušky.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků