Austin Healey se nadechuje k návratu

Neúspěsný z boje o britského MG Rovera, Krish Bhaskar, který přes trojnásobné navýšení své nabídky prohrál s čínskou firmou Nanjing, nehodlá nadorbro zmizet z automobilového průmyslu. Uvedl, že spolu se svými partnery uvede během několika let na trh sportovní vozy s cenou okolo jednoho milionu korun, se zrychlením 0-96 pod pět sekund a s maximální rychlosti 250 km/h. Nejsilnější verze má zvládnout sprint na 160 km/h a zastavení pod 12 sekund. Inspirací mu byl Austin Healey 3000, ale prozatímní překážkou mu je, že nevlastní žádná práva na tento vůz ani jeho design. Zda se tedy na trhu objeví další sportovní vůz za "lidovou cenu" není prozatím jasné. Sám Bhaskar uvádí, že vše je otázkou financí a zájmů trhu o tento segment.

Klepněte pro větší obrázek
Austin Healey 3000
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 18 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků