Austin Healey se nadechuje k návratu

Neúspěsný z boje o britského MG Rovera, Krish Bhaskar, který přes trojnásobné navýšení své nabídky prohrál s čínskou firmou Nanjing, nehodlá nadorbro zmizet z automobilového průmyslu. Uvedl, že spolu se svými partnery uvede během několika let na trh sportovní vozy s cenou okolo jednoho milionu korun, se zrychlením 0-96 pod pět sekund a s maximální rychlosti 250 km/h. Nejsilnější verze má zvládnout sprint na 160 km/h a zastavení pod 12 sekund. Inspirací mu byl Austin Healey 3000, ale prozatímní překážkou mu je, že nevlastní žádná práva na tento vůz ani jeho design. Zda se tedy na trhu objeví další sportovní vůz za "lidovou cenu" není prozatím jasné. Sám Bhaskar uvádí, že vše je otázkou financí a zájmů trhu o tento segment.

Klepněte pro větší obrázek
Austin Healey 3000
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

dnes | Radek Pecák
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 27 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků