Austin Healey se nadechuje k návratu

Neúspěsný z boje o britského MG Rovera, Krish Bhaskar, který přes trojnásobné navýšení své nabídky prohrál s čínskou firmou Nanjing, nehodlá nadorbro zmizet z automobilového průmyslu. Uvedl, že spolu se svými partnery uvede během několika let na trh sportovní vozy s cenou okolo jednoho milionu korun, se zrychlením 0-96 pod pět sekund a s maximální rychlosti 250 km/h. Nejsilnější verze má zvládnout sprint na 160 km/h a zastavení pod 12 sekund. Inspirací mu byl Austin Healey 3000, ale prozatímní překážkou mu je, že nevlastní žádná práva na tento vůz ani jeho design. Zda se tedy na trhu objeví další sportovní vůz za "lidovou cenu" není prozatím jasné. Sám Bhaskar uvádí, že vše je otázkou financí a zájmů trhu o tento segment.

Klepněte pro větší obrázek
Austin Healey 3000
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků