Aurus kabriolet spatřen v Moskvě. Je to poslední dílek ruské skládačky

První dvoudveřová varianta luxusní ruské flotily je již na cestě. Ukáže se při příležitosti důležité oslavy.

Není to tak dávno, co ruská automobilka Aurus vypustila do světa oficiální fotografie již třetí karosářské verze, modelu Arsenal. Po obřím MPV nyní následují první fotografie poslední varianty, a sice kabrioletu. Značka vytáhla do ulic dva testovací prototypy v rámci příprav na Den Vítězství a někdo pohotový z publika to nafilmoval.

Aurus Arsenal: Obří Putinovo MPV na nových fotkách + další ruské překvápko

Aurus Arsenal: Obří Putinovo MPV na nových fotkách + další ruské překvápko

Vozy byly spatřeny při jízdě po Rudém náměstí v centru hlavního města. I když jsou automobily ještě stále zahalené, jejich podobu si už určitě umíte představit. Designově by se kabriolet od sedanu zas tolik lišit neměl. Minimálně spolu budou sdílet přední masku.

Zrcadlit by se podle všeho měla i soustava pohonného ústrojí. Vždyť všechny karosářské verze vozů Aurus sdílejí stejnou platformu. Není tedy důvod, aby se ani zde neobjevilo osmiválcové biturbo s výkonem 440 kW (598 koní) a elektromotorem o výkonu 62 koní, třeba se ale dočkáme překvapení.

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

Aurus Senat poprvé (a zřejmě i naposled) naživo. Má ho i Vladimir Putin!

S kabrioletem tak bude flotila vozů Aurus kompletní. Na oficiální odhalení si ale budeme muset ještě počkat. K tomu by mělo dojít na Den Vítězství, čili 8. května, kdy se oslavuje konec druhé světové války. A že bude co odhalovat, zatím totiž nevíme ani přesný název auta.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků