Audi zvažuje postavit A4 allroad

Audi Allroad se velmi dobře prodává, což vede automobilku k myšlence postavit podobný model odvozený od modelu A4 Avant. Praktické a decentní oplastování, zvýšená světlá výška a pohon všech kol Quattro oslovuje zákazníky, kteří nechtějí klasické SUV, ale občas zavítají na nějakou tu nezpevněnou silnici.

O výrobě není prozatím rozhodnuto, ale neoficiální informace hovoří o možnosti vzduchového odpružení, dvouspojkové převodovce DSG a pochopitelně o dieselovém čtyřválci 2,0 TDI, který nově používá technologii Common-Rail a produkuje výkon 105 kW/143 k nebo v silnější verzi 125 kW/170 k. V nabídce by se pochopitelně objevily také další pohonné jednotky, ale naftové dvoulitry jsou v prodejích v A4 těmi klíčovými.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 4 příspěvky
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky