Audi zřejmě připraví výkonnější verzi RS6 Plus

Jestli si dobře pamatujete, Audi u minulé generace modelu RS6 připravilo také limitovanou edici Plus, která dostala k sériovým 450 další 30 koní navíc. Podobná věc se očekává i u generace současné a vzhledem k výkonovým parametrům „základní“ verze půjde o stroj jistě zajímavý.

Tip: Představení Audi RS6 naleznete zde.

Desetiválcový agregát o objemu 5,2 litru s dvojicí turbodmychadel dává výkon plných 580 koní a točivý moment 650 Nm v pásmu 1500-6250 ot./min. Pokud bude nárůst stejný, dostaneme se za hranici 600 koní a to je na kombi vyšší střední skutečně mnoho.

Kromě zvýšeného výkonu by měl vůz disponovat také upraveným podvozkem, silnějšími brzdami a speciálními výkonnými pneumatikami. RS6 Plus by mělo dorazit na trh do dvou let, avšak Audi jich podle dosavadních informací vyrobí jen 999.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Audi RS6

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků