Audi zřejmě nebude moci používat označení „RS“

U automobilky Audi se blýská na horší časy a to z velmi prozaického důvodu. Hlavní vlastník koncernu Volkswagen, který vlastní i Audi, tedy automobilka Porsche nechce, aby Audi používalo označení „RS“ jako příponu u svých modelů.

Audi používá doposud označení RS jako předponu svých modelů RS4, RS6 a v budoucnu také RS8. Toto označení je tradiční a automobilce Porsche nijak nevadí.

Horší situace nastala u modelu Audi TT RS, kde označení RS na konci jména ukazuje, že se jedná o výkonnou a odlehčenou verzi. Jenže právě takové označení používá pro stejné modely i Porsche a nechce, aby na tomto jménu parazitovalo Audi.

Jak to tak vypadá, zasadí se vedení Porsche o to, že Audi nebude moci používat označení RS jako příponu za jménem modelu, ale pouze jen jako tradiční předponu. Holt ani život automobilek není jednoduchý.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků