Audi vybavilo svůj model Q7 S-line kabátkem

Dá se říci, že bylo jen otázkou času, kdy nový model Q7 dostane sportovní paket, který se u Audi označuje jako S-line. Nyní se očekávání přeměnilo v realitu. Jak tedy vypadá sportovně laděný kabát pro tento SUV předznamenávající přichod sportovní verze S7?
Audi vybavilo svůj model Q7 S-line kabátkem

Audi Q7 je na trhu teprve pár týdnů a automobilka Audi z něho má velkou radost. Prodeje pomalu stoupají a i budoucnost vypadá velmi slibně. Pro nové zákazníky tak Audi připravilo S-line paket. Ten bude k dostání k motoru 3,0 TDI a také k osmiválci 4,2 FSI.

Nebyl by to sport paket, pokud by auto nedostalo pořádná kola. Ty mají v případě Q7 rozměr 20" nebo 21" a jsou pochopitelně z lehké slitiny. Na 20" kolech nejdete pneu o rozměru 275/45. Mimo kola dostane Q7 S-line i modifikovaný podvozek, který je o 10 mm blíže zemi a je také mírně přitvrzený, aby byl dosažen větší sportovní pocit. Mimo tyto funkční úpravy prošel vůz úpravou také vzhledu. Na emoce zákazníka bude působit nový přední nárazník, boční výdechy v blatnících, upravené prahy a difusor. To vše nalakováno v barvě vozu. Také paleta barev se rozrostla a to o dva další odstíny. Jsou jimi šedá Daytona a modrá Mugello, obě s perleťovým efektem.

V interiéru naleznete sportovní, elektricky stavitelná sedadla s logem S-line, která jsou provedena v kombinaci Alcantary a černé kůže. Paket dále obsahuje kůži obšitý tříramenný volant a hlavici řadičky. V interiéru naleznete také mnoho hliníkových dekorů.

Jako volitelnou výbavu tohoto paketu si můžete vybrat šestistupňový Tiptronic s pádly řazení pod volantem. Základní cena S-line bude u motoru 3,0 TDI s 20" koly 5290 euro (přibližně 155 000 Kč) a u motoru 4.2 FSI s 20" koly 2980 euro (přibližně 88 000 Kč). Tento základ obsahuje pouze úpravu podvozku a kola. Pokud budete chtít pouze externí paket, který obsahuje zmíněné upravené nárazníky, difusor, prahy atd. zaplatíte pouze 1900 euro (přibližně 56 000 Kč). Pokud zvolíte úpravu podvozku, kol i exteriéru, dostanete celkově slevu 200 euro a paket vás tedy vyjde 6990 resp. 4680 euro. Audi bude přijímat objednávky od léta 2006 a úpravy bude provádět společnost quattro GmBH.

Klepněte pro větší obrázek
Audi Q7 S line
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků