Audi vybavilo svůj model Q7 S-line kabátkem

Dá se říci, že bylo jen otázkou času, kdy nový model Q7 dostane sportovní paket, který se u Audi označuje jako S-line. Nyní se očekávání přeměnilo v realitu. Jak tedy vypadá sportovně laděný kabát pro tento SUV předznamenávající přichod sportovní verze S7?
Audi vybavilo svůj model Q7 S-line kabátkem

Audi Q7 je na trhu teprve pár týdnů a automobilka Audi z něho má velkou radost. Prodeje pomalu stoupají a i budoucnost vypadá velmi slibně. Pro nové zákazníky tak Audi připravilo S-line paket. Ten bude k dostání k motoru 3,0 TDI a také k osmiválci 4,2 FSI.

Nebyl by to sport paket, pokud by auto nedostalo pořádná kola. Ty mají v případě Q7 rozměr 20" nebo 21" a jsou pochopitelně z lehké slitiny. Na 20" kolech nejdete pneu o rozměru 275/45. Mimo kola dostane Q7 S-line i modifikovaný podvozek, který je o 10 mm blíže zemi a je také mírně přitvrzený, aby byl dosažen větší sportovní pocit. Mimo tyto funkční úpravy prošel vůz úpravou také vzhledu. Na emoce zákazníka bude působit nový přední nárazník, boční výdechy v blatnících, upravené prahy a difusor. To vše nalakováno v barvě vozu. Také paleta barev se rozrostla a to o dva další odstíny. Jsou jimi šedá Daytona a modrá Mugello, obě s perleťovým efektem.

V interiéru naleznete sportovní, elektricky stavitelná sedadla s logem S-line, která jsou provedena v kombinaci Alcantary a černé kůže. Paket dále obsahuje kůži obšitý tříramenný volant a hlavici řadičky. V interiéru naleznete také mnoho hliníkových dekorů.

Jako volitelnou výbavu tohoto paketu si můžete vybrat šestistupňový Tiptronic s pádly řazení pod volantem. Základní cena S-line bude u motoru 3,0 TDI s 20" koly 5290 euro (přibližně 155 000 Kč) a u motoru 4.2 FSI s 20" koly 2980 euro (přibližně 88 000 Kč). Tento základ obsahuje pouze úpravu podvozku a kola. Pokud budete chtít pouze externí paket, který obsahuje zmíněné upravené nárazníky, difusor, prahy atd. zaplatíte pouze 1900 euro (přibližně 56 000 Kč). Pokud zvolíte úpravu podvozku, kol i exteriéru, dostanete celkově slevu 200 euro a paket vás tedy vyjde 6990 resp. 4680 euro. Audi bude přijímat objednávky od léta 2006 a úpravy bude provádět společnost quattro GmBH.

Klepněte pro větší obrázek
Audi Q7 S line
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků