Audi v terénu i mezi kuželkami

O tomto víkendu se na mošnovském letišti a v jeho těsném okolí uskutečnila Audi Road Show, spojená s možností vyzkoušet v praxi automobily Audi v náročných podmínkách.
Audi v  terénu i mezi kuželkami

Díky pochopení společnosti AutoHeller (www.autoheller.cz), významného prodejce automobilů Audi, jsme i my zúčastnili této zajímavé akce a mohli jsme tak prověřit vlastnosti automobilů se čtyřmi kruhy v podmínkách, které při běžných redakčních testech nejsou přípustné.

Terénem s Audi Allroad

Začátek celého dne byl naplánován na sobotní desátou hodinu dopolední. V tuto dobu začínala první jízda v terénu pod vedením Ferguse Smitha. Připravený terénní okruh však pozvaní, stálí a významní zákazníci, absolvovali jen pasivně, tedy ne za volantem připraveného Audi Allroad, protože jílovitá  mokrá trať byla pro nezkušené řidiče až příliš náročná. Pro návštěvníky byla připravena trať náhradní, vedoucí po zpevněných i nezpevněných cestách v okolí letiště. Je pravdou, že tato trasa nebyla nijak náročná, přesto však na návštěvníky za volantem Audi Allroad 2.5 TDI, podle jejich vlastních slov, dokonale zapůsobila.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

ESP v praxi

V druhé části programu našla své využití letištní plocha. Zde byla pro hosty připravena trať na získání zkušeností pro jízdu (zejména) se systémem elektronické stabilizace ESP. Trať tedy byla postavena formou slalomu, brankového slalomu a její součástí byl i test ABS, který simuloval přejetí tzv. „do protisměru“.

Před samotnými jízdami čekalo na hosty krátké, asi patnáctiminutové školení, na kterém se dozvěděli několik důležitých informací k funkci ESP, ABS, brzdového asistentu a popsán byl i princip pohonu quattro.

Na samotné jízdy bylo pro každou skupinu (6 osob) vyhrazeno 20 minut. K dispozici byly tři automobily. Dvakrát bylo zastoupeno Audi A6, jednou s manuální a jednou s automatickou převodovkou Tiptronic, vybavené systém ESP. Třetím do party bylo Audi TT Roadster s pohonem přední nápravy, taktéž vybavené systémem ESP.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Za klasickým slalomem byl umístěn test zaměřený na ABS. Při prvním průjezdu jsme se k manévru blížili na školení „nařízenou“ šedesátkou, což mělo za následek, že při doporučeném intenzivním brždění jsme bez problému zastavili před pomyslnou překážkou. Při druhém průjezdu jsme tedy rychlost zvýšili na 90 až 100 km/h, což stačilo k tomu abychom úhybný manévr provedli dle představ instruktorů a ověřili jsme tak funkci ABS. :-)

Další Audi v Mošnově

Protože se jednalo o roadshow není divu, že byly připraveny i další automobily Audi. Za všechny jmenujme ty, které nabídku značky začínají a uzavírají. Konkrétně máme na mysli Aud A2 a Audi A8 W12. Ano, AutoHeller přivezl do Mošnova i špičkový dvanáctiválec s válci do W a objemem úctyhodných šest litrů. Tento motor se vyznačuje výborným zátahem v celém rozsahu otáček a tichým, vyrovnaným chodem. Základní cena A8 s tímto motorem činí Kč 3 500 000,--.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Akce tohoto druhu nejsou jen „odměnou“ stálým a významný zákazníků, jsou také velkým přínosem pro bezpečné ovládání automobilů, protože umožňují si vyzkoušet vlastní reakce i reakce automobilu v extrémních podmínkách. Příklad ze společnosti AutoHeller by si měli vzít i ostatní prodejci automobilů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků