Audi ukončilo výrobu modelu TT první generace

Ingolstadtská automobilka Audi definitivně ukončila výrobu první generace sportovního modelu TT. Poslední vůz sjel z linek na 5. května a byl to červeno-černý model TT Quattro Sport. Od představení tohoto modelu v roce 1998 do ukončení výroby plánovalo Audi vyrobit a prodat 180 000 ks těchto vozidel, ovšem plán byl výrazně překonán. Nakonec se za celou dobu vyrobilo 180tis. vozů kupé a 120tis. vozů roadster. Celkem tedy přes 300 000 obou verzí. Druhá generace modelu TT Coupé se představila před nedávnem v Berlíně a výroba začne již za několik týdnů.

Tip: Představení druhé generace modelu TT si můžete přečíst zde

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků