Audi ukončilo výrobu modelu TT první generace

Ingolstadtská automobilka Audi definitivně ukončila výrobu první generace sportovního modelu TT. Poslední vůz sjel z linek na 5. května a byl to červeno-černý model TT Quattro Sport. Od představení tohoto modelu v roce 1998 do ukončení výroby plánovalo Audi vyrobit a prodat 180 000 ks těchto vozidel, ovšem plán byl výrazně překonán. Nakonec se za celou dobu vyrobilo 180tis. vozů kupé a 120tis. vozů roadster. Celkem tedy přes 300 000 obou verzí. Druhá generace modelu TT Coupé se představila před nedávnem v Berlíně a výroba začne již za několik týdnů.

Tip: Představení druhé generace modelu TT si můžete přečíst zde

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků