Audi ukončilo výrobu modelu TT první generace

Ingolstadtská automobilka Audi definitivně ukončila výrobu první generace sportovního modelu TT. Poslední vůz sjel z linek na 5. května a byl to červeno-černý model TT Quattro Sport. Od představení tohoto modelu v roce 1998 do ukončení výroby plánovalo Audi vyrobit a prodat 180 000 ks těchto vozidel, ovšem plán byl výrazně překonán. Nakonec se za celou dobu vyrobilo 180tis. vozů kupé a 120tis. vozů roadster. Celkem tedy přes 300 000 obou verzí. Druhá generace modelu TT Coupé se představila před nedávnem v Berlíně a výroba začne již za několik týdnů.

Tip: Představení druhé generace modelu TT si můžete přečíst zde

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků