Audi TT v roce 2006: bude i RS

O nové Audi TT jsme psali už v létě, od té doby se příliš mnoho nových zpřesňujících informací neobjevilo. Víme jen, že se plánuje posunutí uvedení na trh - nová generace se nepředstaví už na frankfurtském autosalonu příští rok, ale až v Ženevě na jaře 2006. Místo původní platformy A4 dostane TT stejný základ jako A3 nebo Golf. Audi původně plánovalo, že TT bude mít podélně uložený motor, aby bylo možné využít Torsen. To se ale neslučuje s kompaktními rozměry TT, proto bude mít vůz motor uložen napříč a místo Torsenu klasický Haldex.

Mezi motory nebude žádný nafťák, benzíny budou začínat na 2.0 FSI 110 kW, paletu doplní 2.0T FSI 147 kW a 3.2 V6 FSI 188 kW. Nově se objeví ostrá verze RS, která dostane přeplňovaný šestiválec 3.2 V6 s výkonem rovných 350 k (257 kW) - stejný motor bude mít i RS3. A pokud vás zajímá, jak by mohla nová generace TT vypadat, podívejte se na obrázky, které zveřejnil server GermanCarFans.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků