Audi srovnává krok a nasazuje osm stupňů do převodovky

Kdo nebude mít v segmentu luxusních vozů v brzké době osm rychlostních stupňů, bude hrát druhé housle. Když má jeden něco, je třeba mít buď to samé, nebo ještě lépe něco přidat, i kdyby to třeba nebylo k ničemu.

Německá automobilka Audi nyní oznámila, že v brzké době nasadí do svého vlajkového modelu Audi A8 osmistupňový automat. Neoficiálně se hovoří o tom, že tento počet převodových stupňů dostane i SUV Q7 a teoreticky i menší Audi A6.

Výhody osmi stupňů jsou vcelku zřejmé. Hladší jízda, lepší možnost využití potenciálu motoru a spotřeba, která má být dle jízdního režimu menší až o 15 procent.

Osm stupňů v převodovce již nějakou dobu používá Lexus u svého modelu LS a nyní i ve sportovním IS-F. Bavorské BMW tuto převodovku nasadí zanedlouho do nové generace sedmičkové řady a dostane ji také hybrid mezi všemi karosériemi BMW X6. Mercedes o nasazení osmi stupňů také jistou dobu hovoří a nyní je jen otázkou času, kdy se objeví v nabídce.
 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků