Audi slaví 25 let modelů RS. Speciální výroční balíček dostane celá řada vozů

Důležité výročí si zasluhuje poctu originálnímu RS, a to ve formě unikátní výbavy pro některé modely ze současné nabídky.

Pokud se chcete cítit staří, možná bude stačit vědět, že originální Audi RS 2 Avant bylo uvedeno již před 25 lety. Od té doby si drží označení RS ty nejostřejší a nejsilnější modely v nabídce Audi. Předka dlouholeté linie vozů RS a samotné výročí nyní značka oslavuje speciální výbavou pro zájemce o některé z moderních „eresek“.

Audi RS 5 Coupé a Sportback mají po faceliftu. Uzavírají letošní oslavu výročí

Audi RS 5 Coupé a Sportback mají po faceliftu. Uzavírají letošní oslavu výročí

Speciální „výroční balíček 25 let RS“ bude dostupný při konfiguraci modelů TT RS Coupé, RS 4 Avant, RS 5 Coupé, RS 5 Sportback, RS 6 Avant a RS 7 Sportback. Vozy budou k vidění na Autosalonu Ženeva 2020. Inspirace u původního RS 2 Avant je zřejmá především možností lakování původním odstínem modré Nogaro Blue, ačkoliv v balíčku nabízí Audi rovněž odstín bílé Glacier White, šedé Nardo Gray a černé Mythos Black.

Karoserie modelů jsou poté okořeněny kombinací matně hliníkových a leskle černých prvků, zatímco nesmí chybět ani výroční logo „25 RS“, které je promítáno na zem po otevření dveří. Logo rovněž najdete na středech kol, lakovaných v dvoubarevném odstínu stříbrné a leskle šedé, a pochopitelně na několika místech v interiéru.

Audi RS Q3 a RS Q3 SB mají české ceny. SUV se 400 koňmi zvládnou až 280 km/h

Audi RS Q3 a RS Q3 SB mají české ceny. SUV se 400 koňmi zvládnou až 280 km/h

Když už jsme nakousli interiér, zde přichází detaily v modré Cobal Blue, především středová značka a prošívání volantu nebo dodatečné prošívání sportovních sedaček v kombinaci Alcantary a kůže Nappa. Větší modely RS 6 a RS 7 pak dostávají sedačky s perforovanou kůží Valcona.  

Uvidíme, zda bude výroční balíček pro vybrané modely RS nabízen také u nás. Prozatím totiž známe jen německé cenovky. Pro TT RS Coupé vyjde na 9350 euro (asi 238.000 Kč), pro RS 4 Avant, RS 5 Coupé, RS 5 Sportback je cena stanovena na 10.900 euro (asi 278.000 Kč), přičemž u modelů RS 6 Avant a RS 7 Sportback stojí 14.500 euro (370.000 Kč).

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků