Audi S8 dostane desetiválec z Lamborghini Gallarda

Podle magazínu Auto Motor und Sport uvede Audi koncem roku ostrou verzi S8, která bude mít pod kapotou stejný motor jako S6 a RS6 (viz starší článek). Ten bude mít původ v Lamborghini Gallardu a bude naladěn na 330 kW, tedy 450 k. Přesně tolik má jiný motor v A8, a sice šestilitrový W12. Zatímco W12 je laděn spíše do luxusu a pohodlí při jízdě, V10 bude mít sportovní podvozek a celkově bude laděn jiným směrem. Cena by měla být stejná jako A8 W12.

Tip: Audi A8 s novým motorem 3.2 V6 FSI

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi A8 po faceliftu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Audi S6 (Foto © Automedia)

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků