Audi S6, rychlý sedan s desetiválcem z Lamborghini (doplněno)

Audi pomalu přiostřuje všechny své nové modely, a tak bylo jen otázkou času, kdy přijde na řadu také Audi A6. Jeho ostrá verze S6 je definitivně realitou a že nepůjde o žádné "ingolstadtské ořezávátko" dokazuje už jen jeho motor: desetiválec z italského supersportu. (další foto a info)
Audi S6, rychlý sedan s desetiválcem z Lamborghini (doplněno)
Seznam kapitol
  1. Úvod
  2. Kompletní tisková zpráva Audi

Stejně jako větší sourozenec, ostré Audi S8, dostane i menší Audi S6 pod kapotu nabroušený desetiválcový motor, který má svůj původ v italském Lamborghini Gallardo. Motor pochopitelně není úplně stejný a před instalací do vozu vyšší střední třídy prošel menší úpravou. Tou hlavní je úprava výkonu, který bude tento motor dodávat. V Gallardu vám naservíruje 368 kW (rovných 500 koní), v obou ostrých Audi se budete muset spokojit s hodnotami nižšími. Zatímo v Audi S8 je naladěn na 330 kW (450 k), menší "es-šestka" si bude muset vystačit s hodnotou 308 kW (420 k). Točivý moment dosahuje u obou modelů stejné hodnoty a to 540 Nm. I přes velmi vysoký výkon není S6 žádný supersport, 1 910 kg hmotnosti a automat Tipotronic udělají své, takže vůz zvládne sprint na stovku za 5,2 s a dosáhne maximální rychlosti 250 km/h, kdy zasáhne elektronický omezovač. Výkon bude přenášen na všechna 19" kola, S6 bude k dispozici i v kombíku s klasickým přídomkem Avant. Novinka se dostane na trh zhruba na začátku léta tohoto roku.

Doplněno 13.1.: K pár novým foto přibyla i do druhé kapitoly obsáhlá tisková zpráva výrobce.

Tip: Stáhněte si plakáty Audi S6 a S6 Avant.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi S6 a Audi S6 Avant

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Úvod
  2. Kompletní tisková zpráva Audi
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků