Audi S6, rychlý sedan s desetiválcem z Lamborghini (doplněno)

Audi pomalu přiostřuje všechny své nové modely, a tak bylo jen otázkou času, kdy přijde na řadu také Audi A6. Jeho ostrá verze S6 je definitivně realitou a že nepůjde o žádné "ingolstadtské ořezávátko" dokazuje už jen jeho motor: desetiválec z italského supersportu. (další foto a info)
Audi S6, rychlý sedan s desetiválcem z Lamborghini (doplněno)
Seznam kapitol
  1. Úvod
  2. Kompletní tisková zpráva Audi

Stejně jako větší sourozenec, ostré Audi S8, dostane i menší Audi S6 pod kapotu nabroušený desetiválcový motor, který má svůj původ v italském Lamborghini Gallardo. Motor pochopitelně není úplně stejný a před instalací do vozu vyšší střední třídy prošel menší úpravou. Tou hlavní je úprava výkonu, který bude tento motor dodávat. V Gallardu vám naservíruje 368 kW (rovných 500 koní), v obou ostrých Audi se budete muset spokojit s hodnotami nižšími. Zatímo v Audi S8 je naladěn na 330 kW (450 k), menší "es-šestka" si bude muset vystačit s hodnotou 308 kW (420 k). Točivý moment dosahuje u obou modelů stejné hodnoty a to 540 Nm. I přes velmi vysoký výkon není S6 žádný supersport, 1 910 kg hmotnosti a automat Tipotronic udělají své, takže vůz zvládne sprint na stovku za 5,2 s a dosáhne maximální rychlosti 250 km/h, kdy zasáhne elektronický omezovač. Výkon bude přenášen na všechna 19" kola, S6 bude k dispozici i v kombíku s klasickým přídomkem Avant. Novinka se dostane na trh zhruba na začátku léta tohoto roku.

Doplněno 13.1.: K pár novým foto přibyla i do druhé kapitoly obsáhlá tisková zpráva výrobce.

Tip: Stáhněte si plakáty Audi S6 a S6 Avant.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi S6 a Audi S6 Avant

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Úvod
  2. Kompletní tisková zpráva Audi
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků