Audi S6, rychlý sedan s desetiválcem z Lamborghini (doplněno)

Audi pomalu přiostřuje všechny své nové modely, a tak bylo jen otázkou času, kdy přijde na řadu také Audi A6. Jeho ostrá verze S6 je definitivně realitou a že nepůjde o žádné "ingolstadtské ořezávátko" dokazuje už jen jeho motor: desetiválec z italského supersportu. (další foto a info)
Audi S6, rychlý sedan s desetiválcem z Lamborghini (doplněno)
Seznam kapitol
  1. Úvod
  2. Kompletní tisková zpráva Audi

Stejně jako větší sourozenec, ostré Audi S8, dostane i menší Audi S6 pod kapotu nabroušený desetiválcový motor, který má svůj původ v italském Lamborghini Gallardo. Motor pochopitelně není úplně stejný a před instalací do vozu vyšší střední třídy prošel menší úpravou. Tou hlavní je úprava výkonu, který bude tento motor dodávat. V Gallardu vám naservíruje 368 kW (rovných 500 koní), v obou ostrých Audi se budete muset spokojit s hodnotami nižšími. Zatímo v Audi S8 je naladěn na 330 kW (450 k), menší "es-šestka" si bude muset vystačit s hodnotou 308 kW (420 k). Točivý moment dosahuje u obou modelů stejné hodnoty a to 540 Nm. I přes velmi vysoký výkon není S6 žádný supersport, 1 910 kg hmotnosti a automat Tipotronic udělají své, takže vůz zvládne sprint na stovku za 5,2 s a dosáhne maximální rychlosti 250 km/h, kdy zasáhne elektronický omezovač. Výkon bude přenášen na všechna 19" kola, S6 bude k dispozici i v kombíku s klasickým přídomkem Avant. Novinka se dostane na trh zhruba na začátku léta tohoto roku.

Doplněno 13.1.: K pár novým foto přibyla i do druhé kapitoly obsáhlá tisková zpráva výrobce.

Tip: Stáhněte si plakáty Audi S6 a S6 Avant.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi S6 a Audi S6 Avant

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Úvod
  2. Kompletní tisková zpráva Audi
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků