Audi S5: opravdu ostré kupé

Německá automobilka Audi ještě ani nepředstavila svou novinku s označením A5, která zamíří mezi konkurenty středně velkých kupé, a již je se objevily první fotografie ostré verze s označením S5.

Tip: První snímky nového Audi A5 naleznete zde.

Výkonné kupé bude přímým konkurentem BMW M3 nebo Lexusu IS-F a přijde na trh již za pár měsíců. Stejně jako u sedanu, kombi a kabria dostane pod kapotu osmiválec o objemu 4,2 l, který bude zřejmě naladěn rovnou na výkon na 420 koní jako u současných modelů řady RS4.

Náhon na všechna kola, speciální podvozek a motor posunutý alespoň kousek za přední nápravu mají vylepšit jízdní vlastnosti. Stovku by mělo kupé zvládnout pod 4,8 s a dosáhnout maximální rychlosti 250 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi S5
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků