Audi S4 definitivně s přeplňovaným šestiválcem

Na podzim minulého roku světem proběhly první informace o tom, že Audi přejde u části ostrých modelů střední třídy s označením S4 opět k přeplňovaným agregátům. U předchozí generace dostalo Audi S4 atmosférický osmiválec s výkonem 345 koní.

Jenže doba si žádá své a papírové emise a papírová spotřeba velkého osmiválce se dnes moc nehodí, proto je lepší nasadit menší přeplňovaný motor, který v laboratoři ukáže nižší spotřebu a automobilka si tak postupně snižuje své emise.

Dalším důležitým faktem je, že Audi neumí v současnosti udělat velký osmiválec s nízkou hmotností. Konkurenční BMW totiž dokázal vyrobit čtyřlitrový osmiválec pro model BMW M3, který váží méně, než kultovní motor 3,2 R6.

To vše pak znamená, že Audi po delší době opět nasadí přeplňovaní pro ostrou Audi S4. Pod kapotou by se dle všeho měl objevit upravený šestiválec 3,2 FSI, který má Audi v současnosti pod kapotou u běžných modelů. Tento motor nemá ovšem dostat dvojité přeplňování jako konkurenční x35i u BMW, ani dvě velká turba, ale stejnou technologii, jakou používá Volkswagen u svého motoru 1,4 TSI, tedy kompresor a turbo.

Díky tomu budou eliminovány prodlevy po sešlápnutí plynového pedálu a motor bude mít dostatek výkonu jak v nízkých, tak vysokých otáčkách. U základní verze motoru se hovoří o výkonu okolo 340 koní a u vrcholné až 450 koní. Ta by měla sloužit pro model RS4.

Každopádně o tom, co bude pod kapotou modelu S4 budeme více vědět na podzim, kdy se má Audi novinku představit světu.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků