Audi RS6 má mít skutečný výkon přes 600 koní

Na konci května jsme vám přinesli definitivní specifikace nové generace ostrého supersedanu a superkombi v podání Audi. Model Audi RS6 dostane pod kapotu motor o objemu 5 litru s deseti válci, který je dopován dvěma velkými turbodmychadly.

Dle automobilky je výsledný výkon tohoto vozu 426 kW (579 k), což výrazně překračuje jakéhokoli konkurenta a je to i výrazně více než u supersportů jako je Lamborghini Gallardo, nebo Ferrari F430.

Jenže ani tímto monstrózním výkonem to prý nekončí. Neoficiálně se totiž objevily informace o tom, že udávaný výkon není opravdový. Ten by měl dosahovat až 448 kW, tedy 610 koní. A to se již dostáváme do sféry opravdových supersportů, tedy bohužel jen výkonem.

Možná se vám to zdá neuvěřitelné, že by vůz vyšší střední třídy dosahoval takového výkonu, ale i ten tovární je pořádně velký. U Audi někdy bývá skutečný výkon motorů vyšší než ten udávaný a pokud se toto stane i u modelu RS6, případně nám trochu klesne teplota, může Audi RS6 skutečně atakovat tyto mety.

Pak se asi nebudeme divit, že vás plně naložené kombi s „rakví“ na střeše předjede, když budete chtít být první na semaforu ve svém Porsche 911 Turbo.

Na to, jak je to doopravdy si musíme ještě nějaký pátek počkat, protože RS6 ještě není v prodeji. Ale dá se očekávat, že určitě dojde na měření výkonu na brzdě a poté budeme vědět, zda superkombi a supersedan vyšší střední třídy atakuje výkonnostní hranici těch nejexkluzivnějších supersportů na světě.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků