Audi RS6 má mít skutečný výkon přes 600 koní

Na konci května jsme vám přinesli definitivní specifikace nové generace ostrého supersedanu a superkombi v podání Audi. Model Audi RS6 dostane pod kapotu motor o objemu 5 litru s deseti válci, který je dopován dvěma velkými turbodmychadly.

Dle automobilky je výsledný výkon tohoto vozu 426 kW (579 k), což výrazně překračuje jakéhokoli konkurenta a je to i výrazně více než u supersportů jako je Lamborghini Gallardo, nebo Ferrari F430.

Jenže ani tímto monstrózním výkonem to prý nekončí. Neoficiálně se totiž objevily informace o tom, že udávaný výkon není opravdový. Ten by měl dosahovat až 448 kW, tedy 610 koní. A to se již dostáváme do sféry opravdových supersportů, tedy bohužel jen výkonem.

Možná se vám to zdá neuvěřitelné, že by vůz vyšší střední třídy dosahoval takového výkonu, ale i ten tovární je pořádně velký. U Audi někdy bývá skutečný výkon motorů vyšší než ten udávaný a pokud se toto stane i u modelu RS6, případně nám trochu klesne teplota, může Audi RS6 skutečně atakovat tyto mety.

Pak se asi nebudeme divit, že vás plně naložené kombi s „rakví“ na střeše předjede, když budete chtít být první na semaforu ve svém Porsche 911 Turbo.

Na to, jak je to doopravdy si musíme ještě nějaký pátek počkat, protože RS6 ještě není v prodeji. Ale dá se očekávat, že určitě dojde na měření výkonu na brzdě a poté budeme vědět, zda superkombi a supersedan vyšší střední třídy atakuje výkonnostní hranici těch nejexkluzivnějších supersportů na světě.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků