Audi RS6 má mít skutečný výkon přes 600 koní

Na konci května jsme vám přinesli definitivní specifikace nové generace ostrého supersedanu a superkombi v podání Audi. Model Audi RS6 dostane pod kapotu motor o objemu 5 litru s deseti válci, který je dopován dvěma velkými turbodmychadly.

Dle automobilky je výsledný výkon tohoto vozu 426 kW (579 k), což výrazně překračuje jakéhokoli konkurenta a je to i výrazně více než u supersportů jako je Lamborghini Gallardo, nebo Ferrari F430.

Jenže ani tímto monstrózním výkonem to prý nekončí. Neoficiálně se totiž objevily informace o tom, že udávaný výkon není opravdový. Ten by měl dosahovat až 448 kW, tedy 610 koní. A to se již dostáváme do sféry opravdových supersportů, tedy bohužel jen výkonem.

Možná se vám to zdá neuvěřitelné, že by vůz vyšší střední třídy dosahoval takového výkonu, ale i ten tovární je pořádně velký. U Audi někdy bývá skutečný výkon motorů vyšší než ten udávaný a pokud se toto stane i u modelu RS6, případně nám trochu klesne teplota, může Audi RS6 skutečně atakovat tyto mety.

Pak se asi nebudeme divit, že vás plně naložené kombi s „rakví“ na střeše předjede, když budete chtít být první na semaforu ve svém Porsche 911 Turbo.

Na to, jak je to doopravdy si musíme ještě nějaký pátek počkat, protože RS6 ještě není v prodeji. Ale dá se očekávat, že určitě dojde na měření výkonu na brzdě a poté budeme vědět, zda superkombi a supersedan vyšší střední třídy atakuje výkonnostní hranici těch nejexkluzivnějších supersportů na světě.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků