Audi RS5, nejsilnější mezi silnými

Německá automobilka Audi uvedla na trh své nové kupé Audi A5/S5 teprve nedávno a na venek již začínají prosakovat první informace o nejostřejším provedení, které ponese tradiční označení RS5.

Jelikož se jedná o kupé, které míří do střední třídy, bude vybaveno ve svém ostrém provedení osmiválcovým motorem o objemu 4,2 l. Motor disponuje u modelu RS4 výkonem 420 koní, ovšem RS5 je model o trochu prestižnější a sportovnější, takže i výkon musí jít nahoru.

Audi RS5 má dosahovat výkonu 450 koní, což představuje špičkový atmosférický litrový výkon 107 k/l. Podobným údajem se v této kategorii mohlo pochlubit naposledy BMW M3 E46, které však disponovalo „pouze” šestiválcem o objemu 3,2 litru. Audi RS5 by s tímto motorem mělo zvládnout stovku za 4,5 s a po odstranění omezovače dosáhnout rychlosti okolo 300 km/h.

Samotná technika bude velmi podobná modelu RS4. Asymetrický náhon na všechna kola, 19" kola ve standardní výbavě, speciálně modifikovaný podvozek a mnoho dalšího bude s RS4 shodné.

Klepněte pro větší obrázek
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků